ГПУ зам’яла справу Защенкова за 60 тисяч доларів?

Понад півроку триває досудове розслідування щодо афери Защенкова. І ось нарешті  слідчі зібрали достатньо доказів, що підтверджують – «Кріогенсервіс» не виготовляє медичний кисень, натомість постачає в українські лікарні технічний газ. Здавалося б, головні організатори та виконавці афери встановлені і зовсім скоро Защенков відповість за покалічені життя тих, хто віч на віч зіткнувся з його так званим бізнесом. Але раптом справа набула несподіваного повороту.

Замість того, щоб продовжити ефективне розслідування та направити справу Защенкова до суду, прокуратура чомусь вирішила звести нанівець роботу слідчих та активістів і закрити цю резонансну справу (!).

Від близького оточення керівника «Кріогенсервісу» ми дізналися, що заступник начальника Департаменту ГПУ Юрій Коваленко отримав від Защенкова хабар у розмірі 60 000 доларів. За словами інформаторів, гроші Коваленко отримав за закриття стосовно Защенкова та його підприємств усіх проваджень, зняття з афериста обвинувачень та подальше безперешкодне здійснення шахрайських схем. Очевидно, що усі ці «послуги» чиновник з радістю погодився надати Защенкову, адже наразі останній активно хизується перед своїми підлеглими та у бізнесових колах, що «всі питання з кримінальними провадженнями він вирішив» і «тепер його кришують прокурори ГПУ».

Щоб підтвердити або спростувати факт закриття кримінальної справи проти Защенкова, протягом місяця активісти зверталися до ГПУ, проводили акції протесту та вимагали зустрічі з керівництвом прокуратури. Втім, жодної відповіді на своє звернення громадяни так і не отримали.

Найвірогідніше, чиновники сподівалися, що активістам набридне оббивати пороги ГПУ і відповідати на незручні запитання обуреним людям не доведеться. Втім, надто довго активісти та постраждалі від отруйного кисню домагалися початку розслідування цієї масштабної афери, і здаватися за крок до перемоги ніхто не збирається.

Очевидно, й самі прокурори зрозуміли, що вічно ховатися від громадян вони не зможуть. Тому, коли 17 жовтня активісти вкотре прийшли до ГПУ, людей все-таки погодився прийняти заступник генпрокурора Віктор Чумак. Він уважно вислухав громадян та пообіцяв внести відомості про вчинення Коваленком та Защенковим кримінальних правопорушень, надати витяг з ЄРДР та розпочати судове розслідування.

Громадяни сподіваються, що Чумак дотримається своєї обіцянки і зовсім скоро Защенков буде вихвалятися своїми брудними махінаціями не перед підлеглими, а перед співкамерниками. І дуже добре, якщо серед них будуть зокрема й ті, хто мовчки спостерігав за бізнесом на здоров’ї українців та покривав афериста.

Ми будемо слідкувати за розвитком подій. Далі буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.