Елітна забудова для олігархів замість університету: зухвале рейдерське захоплення в Києві

Кілька років тому університет пережив страшну трагедію: на 73 році пішов з життя засновник і ректор навчального закладу Володимир Черевань. Доля справи всього життя Володимира лишилась в руках овдовілої Ірини Черевань. Тяжко переживаючи смерть чоловіка, Ірина все ж знайшла в собі сили та взяла ректорські обов’язки на свої плечі.

Та тільки-но жінка, розібравшись із специфікою діяльності, почала вміло керувати навчальним закладом, справа набула несподіваного повороту – раптово відбулось рейдерське захоплення приміщень ВИШу.

У липні цього року, поки студенти були на канікулах, а викладачі – у відпустці, кілька десятків невідомих ввірвалися на територію ВИШу і захопили університет.

Ірина Черевань розповіла нам, що лише завдяки місцевим жителям атаку на заклад тоді вдалось зупинити. Правоохоронці навіть відкрили кримінальну справу про рейдерство. Але невдовзі спроби віджати територію стали повторюватись, невідомі встановили за ректоркою стеження. А поліція замість того, щоб втрутитися у ситуацію, почала відверто бездіяти та ігнорувати заяви керівництва університету.

Очевидно, що невідомих, які зазіхають на повний контроль над власністю, цікавить зовсім не університет, а його територія. Працівники ВИШу розповідають, що вже навіть бачили рекламні проспекти, в яких на території замість навчального закладу – декілька елітних багатоповерхівок.

А поки зажирілі олігархи, які вочевидь стоять за рейдерським захопленням, радіють своїй безкарності, студенти та викладачі ВИШу усіма силами намагаються захистити заклад, який став для них другим домом.

Зі сльозами на очах ректорка розповіла нашим журналістам, що за цей час студенти стали для неї рідними, а університет замінив домівку, в якій вона більше не почувається щасливою без коханого чоловіка. І той факт, що справа, якою жив її чоловік, а тепер і вона сама, стала ціллю для рейдерів – жінку доводить до розпачу.

У підсумку ситуація на сьогоднішній день складається невтішна: Ірина Черевань знаходиться під постійним тиском та боїться за власне життя, 700 студентів, які навчаються в закладі, потерпають від свавілля тітуханів, а доля столичного університету, який випустив не одне покоління кваліфікованих спеціалістів, знаходиться в руках бандитів. І уявіть – нікому до цього всього немає діла.

Тож на чиєму боці поліція? Чи вдасться студентам закінчити хоча б цей навчальний рік? Хто насправді стоїть за рейдерським захопленням університету? І чи справдяться обіцянки нової влади припинити в країні рейдерство?

Слідкуйте за нашим розслідуванням. Далі буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.