10 мільйонів чорного налу: хто стоїть за рейдерським захопленням столичного ВИШу?

Коротко про те, як все було.

У липні цього року невідомі вдираються на територію університету та заявляють: будівля і територія належать їм. В якості підтвердження надають інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. За адресою Березняківська 26-б, де знаходиться київський університет ринкових відносин, площею 2700 квадратних метрів, начебто знаходиться будівля площею 2000 квадратів, якою володіє ПП “Салон мармур, граніт, агломерат”. Підставою виникнення права власності став договір купівлі-продажу, якого насправді не існує. Та все можна було б сприйняти за помилку, якби не одне «але».

Державним реєстратором виступив такий собі Прошкін Олександр Васильович – відомий як “чорний” нотаріус. Його ім’я в якості держрестратора фігурує у десятках афер із нерухомістю.

А тепер трохи передісторії.

Зі смертю ректора університету Володимира Череваня його права на власність розподілилися між жінкою та дітьми. Більшість акцій перейшло до дружини колишнього ректора – Ірини Черевань. Вона взяла керівництво на себе, аби продовжити справу чоловіка. Свою частку у спадок отримали і діти подружжя, але від попередніх шлюбів: Володимир – син Ірини Черевань та Денис – син Володимира Череваня.

Після смерті батька Денис Черевань, вирішивши, що з Іриною та її сином мати зв’язки більше немає необхідності, вирішує зірвати куш. Він продає свою частку – 16,6 % за 10 мільйонів гривень. Денис мав попередити про намір продати свою частку існуючих акціонерів із наданням їм першочергового права на придбання. Але такої суми в Ірини не було. А ось сторонні покупці з’явились досить швидко. І яке співпадіння: ними виявились ті самі рейдери!

Нові співвласники університету – теж родина: Мірошниченко Володимир Миколайович – директор ПП “Салон мармур, граніт, агломерат” і Мірошниченко Олександр Володимирович – засновник і його рідний син.

Нахрапом заволодіти територією не вдалось, тож хлопці вирішили піти ва-банк та придбали частку університету для прикриття афери із нерухомістю. Проте, звідки у фірмі такі кошти – лишається тільки здогадуватись.

Адже за зареєстрованою адресою підприємства по вулиці Інженерній у Києві нікого немає. Сусіди по приміщенню нашим журналістам розповіли, що вже давно.

Цікаво, що уставний капітал підприємства – всього 100 гривень, а частина нерухомості Мірошниченка старшого знаходиться під обтяженням: не повернута іпотека майже у 60 тисяч доларів (!).

Тож висновок напрошується сам: очевидно, що “Салон мармур, граніт, агломерат” – банальна фірма-прокладка, руками якої намагаються заблокувати роботу університету, довести його до банкрутства, фізично вижити ВИШ та заволодіти територією для забудови.

Тож залишається ще з’ясувати, як родина Мірошниченків змогла придбати частину акцій Університету ринкових відносин, для чого та хто стоїть за їхніми брудними справами.

Слідкуйте за нами, а ми слідкуватимемо за подіями. Далі буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.