Генасамблея ООН ухвалила резолюцію проти мілітаризації Росією Криму й морів

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів». Резолюцію з такою назвою Генасамблея ООН приймає вдруге, однак нинішній документ доповнено новими положеннями.

Зокрема, в ньому міститься заклик до Росії «утриматися від зусиль щодо розширення своєї юрисдикції на ядерні об’єкти та інфраструктуру в Криму», а також висловлюється занепокоєння з приводу використання захоплених українських підприємств оборонної промисловості.

Крім цього, у резолюції нагадують Росії про заборону призивати до армії держави-окупанта осіб з окупованих територій, «у тому числі шляхом тиску чи пропаганди, спрямованих на забезпечення добровільного призову», а також засуджують використання освіти для залучення до служби в армії і закликають Москву «припинити цю незаконну діяльність».

Нинішня резолюція також засуджує будівництво мосту через Керченську протоку, що сприяє мілітаризації Криму та «обмежує розмір суден, які можуть дістатися до українських портів на узбережжі Азовського моря».

Проект резолюції підготували 39 країн, серед яких – США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Україна, Італія, Швеція, країни Балтії, Угорщина, Болгарія та інші. А тепер про тих, хто виступив категорично проти затвердження резолюції. Це – Росія, Білорусь, Вірменія, Киргизстан, Сербія, Китай, Куба, Північна Корея, Іран, Сирія, Венесуела, Нікарагуа, Лаос, Камбоджа, М’янма, Філіппіни, Судан, Зімбабве і Бурунді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.