Приватні військові компанії в україні

В Україні створюють законодавство щодо діяльності українських приватних військово-консалтингових компаній. Відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді та направлено до профільного Комітету на розгляд.

Що таке військово-консалтингові компанії чи, як їх називають, приватні військові компанії? Це компанії, які надають військові послуги. Здебільшого, з навчання іноземних, частіше нерегулярних військових підрозділів, розвідки, розмінування, охорони і трансферу по всьому світу у місцях із підвищеним ризиком. Проте, існують країни, які не тримають регулярні війська, а для забезпечення охорони кордонів та в разі підвищеного ризику винаймають ПВК.

Для врегулювання діяльності таких компаній існує збірка нормативно-правових документів — так званий “Документ Монтрьо”. Країни-підписанти дають згоду на діяльність ПВК в межах своєї країни та легалізують створення таких компаній. Україна — одна з держав, яка брала участь у створенні цієї нормативно-правової бази, однак не є підписантом.

Законопроект, внесений до Верховної Ради, передбачає створення в Україні військово-консалтингових компаній для здійснення господарської комерційної діяльності виключно за кордоном. Автори проекту закону впевнені, що таке формулювання виключить можливість створення “приватних армій” в Україні.

Запровадження цього законодавства, на думку значної частини ветеранів російсько-української війни, дозволить їм не загубити, а розвивати військові навички, мати достатній заробіток. Адже подібні компанії з найвищою репутацією працюють за стандартами НАТО. Фахівці впевнені, що працевлаштування у ПВК суттєво знизить рівень безробіття, алкоголізму та суїциду серед ветеранів АТО/ООС. Дехто вважає таку діяльність “наймицтвом” і виступає категорично проти.

А що думаєте ви? Які аргументи більш переконливі?

Обговорюємо тему тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.