Прокурори «в долі»:справу про оборудки «КРІОГЕНСЕРВІСУ» в одесі знову гальмують

У 2018 році мережу сколихнула шокуюча новина – одеські правоохоронці викрили брудну та цинічну схему відмивання коштів у філіалі однієї з найбільших компаній в регіоні – «Кріогенсервіс». Компанія замість медичного кисню постачала в лікарні кисень технічний, який в рази дешевше. Не зупинив спритників навіть той факт, що технічний кисень, який використовується переважно в промисловості, вкрай небезпечний для здоров’я та життя людей через сторонні домішки. По суті, «Кріогенсервіс» фактично «труїв» пацієнтів 15 комунальних медичних закладів Одещини, серед яких – дитячі лікарні та пологові будинки.

За попередніми розрахунками, загальна сума збитку, тобто бюджетних коштів, які за договорами оплатили лікарні за технічний кисень, склала майже 3 млн грн.

Звичайно, такі зухвалі та масштабні оборудки викликали хвилю громадського невдоволення. «Під шумок» поліція затримала директора філіалу та водія, який нібито допомагав своєму керівнику збувати фальсифікат в лікарні. Але чомусь тривалий час до організатора схеми – власника «Кріогенсервісу» Сергія Защенкова – одеським правоохоронцям чомусь зовсім не було діла. Тож він спокійно скуповував по всій країні елітну нерухомість та робив бізнес на здоров’ї українців. 

Лише в травні 2019-го під тиском громадськості кримінальне провадження щодо Защенкова нарешті відкрили. 

Утім, на цьому все й затихло.

В Суворовському районному суді м. Одеси мала розглядатися справа щодо фальсифікації Защенковим кисню в Одеському регіоні. Та судове засідання було зухвало зірване. Прокурор, який мав доводити вину Защенкова в суді, просто не з’явився. 

Тож все вказує на те, що одеські прокурори, так само як київські, вже «в долі», адже без докорів сумління покривають злочинні махінації Сергія Защенкова. Вочевидь, грошей, які ділку вдалося відмити на фальсифікації кисню, йому вистачило, аби «домовитись» з усіма.

Найсумніше те, що українські правоохоронці вперто закривають очі і на той факт, що наразі Защенков регулярно постачає свою продукцію ВМФ Російської Федерації. Не дивлячись на те, що завдяки зусиллям активістів справу проти нього за статтею «державна зрада» відкрили, розслідування ніяк не зійде з мертвої точки. Як завжди, немає наказу згори?

Так чи інакше, а ситуація складається невтішна: «підгодовані» Защенковим прокурори зводять нанівець роботу слідчих та небайдужих громадян, а тим часом сам Защенков спокійно торгує з окупантами та труїть пацієнтів українських лікарень. 

То чи покладе хтось нарешті цьому край? 

Ми слідкуватимемо за розвитком подій. Далі буде…

Youtube-версія: https://youtu.be/FdDYWTz08Ws

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.