Закон про люстрацію: як до влади повертаються посадовці часів Януковича

До крісла прокурора Києва повернувся люстрований Сергій Юлдашев, який займав пост заступника прокурора Луганська за часів президентства Януковича. Після Майдану — переведений у Київ. Загалом, Юлдашев почав свою кар’єру в прокуратурі з 2001 року. Про прокурора пишуть багато: і про тиск на бізнес, і про корупційну діяльність, і про вкрай негативні висловлювання в сторону добровольчих батальйонів, і багато інших речей, які не личать державному посадовцю.

Як так сталося? Юлдашев був звільнений з посади прокурора Києва у зв’язку із вступом в дію закону Про очищення влади. Проте у жовтні 2019 року Європейський суд з прав людини визнав український закон Про очищення влади таким, що порушує права чиновників. 25 лютого постанова Європейського суду набула чинності, а скаргу України було відхилено остаточно. Того ж дня Юлдашева поновили на посаді.

Напередодні Європейський суд скасував економічні санкції щодо екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова та екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького. Раніше із санкційного списку прибрали Андрія Клюєва (екс-главу Адміністрації президента Януковича), Олену Лукаш (екс-міністра юстиції), Сергія Клюєва та Юрія Іванющенка (екс-“регіонали”).

До того ж Конституційний суд України у найближчий час має розглянути скаргу на закон Про очищення влади. Загалом, починаючи з 2014 року, коли закон вступив в силу, на своїх посадах відновилися 68 “люстрованих” чиновників завдяки нашвидкоруч написаному і прийнятому законодавству.

За таких умов, злочинці, які призвели країну до диктатури, поліцейської держави та зубожіння народу, дуже скоро матимуть всі шанси повернутися до владних крісел.

Ми б могли написати, що у всьому винен Зеленський, який із самого початку оточив себе людьми з кола “колишніх”. Або, що в усьому винен Порошенко, адже коли приймався “закон про люстрацію” голосувала його парламентська більшість. Або, що нардепи, які створювали закон — нетямущі бовдури, невігласи, або диверсанти. Але не станемо, адже вже немає ніякої різниці.

Головне — не забувати, хто ми, як вміємо спілкуватися із владою, яка протирічить інтересам України, та завдяки кому посадовці, починаючи з нардепів, закінчуючи президентом, сидять у своїх кріслах.

Ми в telegram: https://t.me/vipzlo

Обговорюємо тему тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.