ЧИМ 2020-ТІ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД 90-Х В УКРАЇНІ? АНАЛІТИКА ОСТАННІХ ПОДІЙ ТА ДОСВІД АМЕРИКИ

Згвалтування у райвідділках поліції, стрільба на вулицях та щоденне рейдерство у всіх сферах підприємництва — таке воно, українське сьогодення. Кримінальний світ, який керував країною та її політичною верхівкою в 90-х, нікуди, на жаль, не дівся. Останні події це підтверджують.

Нещодавня стрілянина в Броварах за монополію з автоперевезень — яскравий приклад того, як можна вирішувати конкурентні спори поза законом. Точнісінько як у 90-х. Навіщо суди? Навіщо покращення якості послуг, поліпшення трудових умов, логічна і природня конкуренція? Якщо можна прийти і взяти нахрапом? Або взагалі фізично знищити конкурентів? Звісно, пересічним громадянам, в більшості, байдуже, хто там кого стріляє і хто обслуговуватиме чи продаватиме їм послуги. Проте вирішення питань таким способом ставить під загрозу життя та здоров’я оточуючих. 

Буквально сьогодні сталась подібна ситуація в Одесі, де на промтоварному ринку невідомі з вогнепальною зброєю напали на працівників магазину. Двоє поранених. Також в Одесі зовсім нещодавно стався кривавий випадок на дитячому майданчику: поліцейські відкрили вогонь в присутності дітей. Таким чином вони намагались захиститись від собаки без поводка. 

За майже 30 років існування держави Україна звичайні громадяни досі не відчувають себе захищеними. Якщо бандити стріляють один одного посеред білого дня, а поліцейські гвалтують підозрюваних у райвідділках, на кого розраховувати?

На жаль, в нашій країні все це стало нормою і суспільство вже навіть не реагує на такі новини. Суспільству, знову ж таки, байдуже, хто збиратиме зернові: кооперації селян чи монополіст-бандит; що буде замість лісу: багатоповерхівка для переселенців чи черговий ТРЦ якогось депутата; байдуже, кого гвалтують у відділку поліції: сусідку чи жінку політика. 

А ось громадянське суспільство у Сполучених Штатах реагує на насильство з боку правоохоронців досить жорстоко. Якщо українці варяться в котлі з безладу і свавілля та вибухають приблизно раз на десять років, то американці так довго не чекають. Нещодавнє вбивство темношкірого громадянина поліцейським змусило десятки тисяч американців у різних штатах вийти на вулицю із масовими протестами. Підпалені відділки поліції та службові автівки, барикади та перекриття вулиць — таке сьогодення Сполучених Штатів у відповідь на свавілля.

Так само, як не змінились з 90-х методи вирішення проблем та задоволення власних потреб у силовиків та криміналітету, фундаментально не змінилось і наше суспільство. Як всі тихенько сиділи в кутку, так і сидять. Щоправда, радикальні розмови з кухні перенеслись на платформи соціальних мереж. 

Шановні читачі, а чи відчуваєте ви себе захищеними в Україні?

Не забудьте підписатись на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.