5 питань від Зеленського: як президент нахабно порушує закон.

Зеленський заявив про намір провести опитування на чергових місцевих виборах.
Напевно, щоб врятувати свою репутацію «відкритої людини», голова держави вирішив піти більш легким шляхом наперекір усім правилам, та під час місцевих виборів в бюлетенях поставить 5 додаткових питань виборцям від президента.
Для більшості українського народу, скоріш за все несподіванкою стане прийняття розумних рішень Володимиром Зеленським, ніж чергове безглуздя, яке призвело до падіння його рейтингу. Насправді, такий крок викликав бурхливі обурення та коментарі українців про те, що Зеленський нахабно порушує закон.
Юристи адвокатського бюро Ципін і партнери підтвердили, що це дійсно так.
Згідно з 2 абзацом статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише в межах повноважень, що передбачені Конституцією України. Це означає, що законного способу реалізувати таке опитування не існує. Згідно з цим, будь-який з методів реалізації може призвести учасників опитування на лаву підсудних.
Крім того, анонсовані 5 питань Зеленського йдуть в розріз з із Виборчим Кодексом, оскільки, згідно з статтею 240 В.К., форма і колір виборчого бюлетеня для кожних місцевих виборів затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за тридцять днів до дня проведення чергових місцевих виборів і не можуть змінюватися до призначення наступних чергових місцевих виборів.
Також текст бюлетеня затверджується не пізніше, ніж за 17 днів до дня голосування, в той час, як зі дня оголошення президентом про так зване опитування, до початку виборів залишається 12 днів.
Можливо Зеленський та його команда не розуміють, що виходять за межі своїх повноважень та порушують статтю 106 Конституції. Але відповідальності з діючої влади це не знімає, адже закон написаний однаково для всіх, та перед ним рівний кожен.
Та все ж таки, більшість притримується версії, що це психологічне питання, та завдяки такому методу Зеленський хоче втримати залишок репутації чесної людини, яка любить свій народ.
Чи вважаєте ви вчинок президента проявом безглуздя? Які наслідки матиме опитування для подальшого майбутнього народу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.