Через шість років з початку війни на Донбасі діти загиблих будуть харчуватися безкоштовно.

Нарешті! Діти загиблих за Україну харчуватимуться в школах та садочках безкоштовно. Саме такий законопроект прийняла Верховна Рада в першому читанні від 05.11.2020. Якщо раніше безкоштовне харчування надавалося дітям-сиротам, та дітям з малозабезпечених родин, то зараз до цієї категорії додали дітей, в яких один з батьків загинув або зник безвісти, захищаючи суверенітет України.

Варто зазначити, що з початку війни пройшло майже сім років. За статистикою, кількість постраждалих українців за весь час конфлікту на Сході складає 44 тисячі, з яких загинуло близько 13 тисяч людей. Та тільки зараз влада вирішила “простягнути руку допомоги”.

Насправді, тема війни на Донбасі до сих пір “болить”, особливо в тих, хто вимушено покинув свій рідний дім та мусив починати життя з початку. Адже за законом про “права вимушено переміщених осіб”, влада зобов’язана була надати житло для ВПО, та забезпечити щомісячну матеріальну допомогу. Та цим ніхто так і не почав займатися, про що свідчать чисельні мітинги біля КМДА. А матеріальна та гуманітарна допомога рідко доходила до тих, хто дійсно її потребує.

Як показує досвід, обіцянки Ради з приводу життя постраждалих від конфлікту на Сході, рідко де і коли спрацьовували. Але краще пізно, ніж ніколи. Тож подивимось, наскільки вистачить діючої влади для вирішення нагальних проблем тих, чиє життя зламала війна.

Як ви вважаєте, чи вдасться Володимиру Зеленському зупинити не тільки війну, а ще й наслідки? Чи дійсно команда президента зацікавлена у забезпеченні умов життя для постраждалих на Донбасі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.