Знищення та розграбування: чому Фонд держмайна має за мету збанкрутити “Черкасиобленерго”

Фонд Держмайна намагається вчергове влізти в керівництво Обленерго, аби знову довести компанію до банкрутства. 

Екс-президент поставив свого “смотрящого” за енергетичною сферою, аби штучно створити на “Черкасиобенерго” мільйонні борги. Втілювати в життя аферу обрали Світлану Кузьмінську, якій, разом зі своєю командою в обличчі екс-нардепа та керівника ПАТ “Енергомережі” Дмитра Крючкова, голови Фонду держмайна Дениса Кудіна, та члена правління Володимира Михайлова,  вдалося “відкрити двері” для викачки коштів. 

Чиї інтереси лобіювало колишнє керівництво ПАТ “Черкасиобленерго” вже давно відомо. Всі імена названі. Але важко заперечувати той факт, що наміри екс-влади були направлені на знищення підприємства та розкрадання коштів. Яка ж роль в цій афері Фонду Держмайна? 

У 2017 році ПАТ “Черкасиобленерго” дійшло до так званої “точки кипіння”, коли співпрацівники вийшли на мітинги через невиплати заробітної плати, та нелюдські умови роботи. Штат, який складається більше, ніж з 3 тисяч працівників, вимагав звільнити керівника підприємства Світлану Кузьмінську. Люди погрожували “блекаутом” та відмовою працювати. 

Під цим тиском Фонд держмайна призначає новим керівником ПАТ “Черкасиобленерго” Олега Самчука, якому вдається за три роки витягнут компанію з боргової ями, підвищити зарплати та покращити умови. 

На цьому “логічний ланцюг” порятунку підприємства закінчується. Тому що наступним кроком Фонду став намір звільнити Самчука та призначити свою людину на цю посаду. За інсайдерською інформацією стало відомо, що серед кандидатів на керівника “Черкасиобленерго” висувається Михайлов Володимир Леонідович, який на період 2017 року був радником Кузьмінської.

Підстав для звільнення Самчука не існує з жодного ракурсу, оскільки він поступово виводить з кризи підприємство. А кандидатура Михайлова викликає багато питань. 

З відкритих джерел встановлено, що на Михайлова, під час його перебування на посаді начальника безпеки “Луганського енергетичного об’єднання”, відкрито кримінальне провадження за зловживання владою. 

Використовуючи службове становище, він звільнив керівників відділів, та призначив фіктивних осіб на керуючі посади з високою заробітною платою. Кошти безпосередньо йшли до його кишені. 

Також, перебуваючи на посаді першого заступника Голови правління “Черкасиобленерго”, Михайлов намагався призначити на посаду комерційного директора ПАТ “Черкасиобленерго” працівника, який перебував на подібній посаді на  території так званої ЛНР. Не зважаючи на відмову, посадовець сприяв працевлаштуванню даної особи в Корсунь-Шевченківський РЕМ, де він і зараз працює на посаді інспектора.

Та чомусь, такая репутація нікого не хвилює. Михайлов й досі залишається головним претендентом від Фонду на посаду голови ПАТ “Черкасиобленерго”. 

Важливим нюансом є те, що Фонд Держмайна всіляко блокував спроби Самчука виплатити заборгованість. Одним з боржників ПАТ “Черкасиобленерго” є ПАТ “АЗОТ”. Для того, щоб врегулювати ситуацію, підприємства заключили мирову угоду, яка визнана колегією суддів. Але Фонд Держмайна відмовився підтверджувати її, та відхилився від пропозиції альтернативи. 

Як для одного підприємства занадто багато пасток. Діюче правління підвищує рівень компанії, відповідно піднімаються ціни на послуги, що сприяє здоровій конкуренції на ринку електроенергії. 

Для того, щоб “розставити крапки над і”, залишається тільки чекати. Чи вдасться високопосадовцям та олігархам зняти з посади голови підприємства Олега Самчука, який останні роки рятує Обленерго, та чи замкнеться “коло махінацій” навколо прибуткової компанії, покаже час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.