ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙ МАЙДАН: ЧОМУ ФОПІВ ПОТРІБНО ПІДТРИМУВАТИ АБО ПОЛІЦЕЙСЬКА ДЕРЖАВА 2.0

Столицею пройшла чергова хвиля протестів приватних підприємців. Мирна демонстрація, як заведено в нашій країні, перетворилася на бійку та протистояння з силовими структурами, підконтрольними Авакову. Обидві сторони повідомляють про постраждалих і поранених. Хто кого провокував — не відомо. Та чи має це значення? Давайте розбиратися.

Політика президента Володимира Зеленського щодо малого та середнього бізнесу, під час його передвиборчої програми, була зустрінута ледь не оплесками. Більшість підприємців сподівалися, що нововведення торкнуться всіх учасників організації підприємницької діяльності: починаючи від власника бізнесу, закінчуючи місцевою владою. Проте, законодавство почало змінюватись, а кришувателі нікуди не ділися. 

Попри те, що власники малого та середнього бізнесу, починаючи із здобуття Україною незалежності і права на приватну власність, ніколи не могли працювати спокійно та захищено, зараз влада вирішила обтяжити їх ще більшими обов’язками та штрафами. 

Однак, абсолютно всі, починаючи з інспектора контролюючої або дозвільної служби, закінчуючи владою міста і області, мають бути в “долі”. Бо не дадуть працювати. Навіть якщо підприємцю вдалось все зробити безкоштовно та пощастило не платити хабарі на кожному кроці, ще є когорта “кришувателів”. Так, браткі з 90-х нікуди не поділися. Вони так само продовжують “контролювати район” або бізнес сферу, даючи своє “добро” на роботу тих чи інших підприємців. Якщо ти “обличчям не вийшов”, тобі спалять магазин, “покладуть” сайт або проведуть “профілактичну бесіду”. Забезпечують роботу цього порочного кола поліція, прокуратура та суди.

Звісно, що в таких умовах, коли кожному посадовцю потрібно занести і домовитись, платити космічні штрафи — не можливо. Однак, основні гасла протестів — не знищити корупційну систему, яка не дає можливості працювати чесно, а відмінити законодавчі нововведення, що обтяжують, і без того покалічений світовою пандемією, бізнес. 

Та якими б не були гасла демонстрантів, влада дуже боїться нових Майданів та будь-якого галасу проти себе. Півтора роки Зеленському вдавалося уникати серйозних протестів та вочевидь час настав. Як показує практика в нашій державі, новій владі суспільство виділяє приблизно півтора-два роки іспитового терміну. Час спливає. Намагаючись захиститися від народного гніву, поліція отримує абсолютну і безмежну владу, що рано чи пізно перетворює локальні вуличні протести на протистояння суспільства та поліцейської держави.

Проводити аналогії між останнім Майданом та недавніми подіями зарано: інші часи, інші причини, інша внутрішньополітична ситуація. Але не змінюється єдине: жага народу подолати корупцію. 

Чи підтримуєте протести ФОПів особисто ви? Якщо ви згодні з думкою нашої редакції — обов’язково поширте цей допис. Обговорення тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.