ЛОКДАУН НАЗК: СПРАВИ ПРОТИ ТОП-ПОСАДОВЦІВ ПРОДОВЖУЮТЬ МАСОВО ЗАКРИВАТИ

Цього тижня ще шість справ проти топ-посадовців довелося закрити. І не через “безхребетність” НАЗК, а через рішення Конституційного Суду. Поки нове законодавство щодо е-декларування не вступило в дію, в полку корупціонерів-везунчиків прибуло.

Більше 66 млн грн були не задекларовані шістьома посадовцями, серед яких: двоє народних депутатів попереднього скликання, міський голова та двоє суддів — районного та Конституційного Суду України. Посадовці не зазначили у своїх деклараціях земельні ділянки, корпоративні права, “подарунки” та елітні автівки. 

Здавалося б, нічого незвичайного. Адже за останні п’ять років роботи антикорупційних органів можновладці пристосувалися до нових правил: майно почали переписувати на бабусь, позашлюбних дітей, довірених осіб, тощо. Проте відсутність жорсткого покарання за приховування реальних статків мотивує можновладців красти ще більше та ще безкарніше. 

Нагадаємо, що Верховна Рада повернула покарання за незаконне е-декларування, та на відміну від попереднього закону, який скасував КС України, новий не передбачає позбавлення волі у вигляді покарання. Лише обмеження або штраф. 

Такі гуманні методи “антикорупційної політики” діючого президента зовсім не в’яжуться із передвиборчими обіцянками. Здається, дуже скоро ми повернемось до часів, коли словосполучення “боротьба з корупцією” викликатиме лише сміх, що переростає в суспільну агресію. Як за часів Кучми, або, наприклад, Януковича.

Обговорення тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.