ВІДСТОРОНЕННЯ ГОЛОВИ КСУ: ВИМУШЕНИЙ ЗАХІД ЧИ ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОСТАТОЧНО ВТРАТИВ РОЗУМ?

Президент України видав указ про відсторонення голови Конституційного Суду Тупицького від своїх обов’язків, порушивши низку приписів статей Конституції. В КС вважають, що Зеленський здійснив втручання у діяльність судді та втручання у діяльність державного діяча. Згідно із законодавством, існують відповідні статті ККУ, які передбачають покарання, у тому числі, позбавлення волі, терміном до шести місяців.

Як відомо, вчора Володимир Зеленський підписав вищезгаданий указ про відсторонення Тупицього від посади судді КСУ на два місяці. Хто готував цей указ та чия це була ідея — не відомо. Навряд Зеленський писав його самостійно вночі, приймаючи для себе “відповідальне рішення”. Проте ті, хто здійснював підготовку такого розпорядження, не могли не знати про дві речі. По-перше, президент дійсно не має конституційних прав звільняти, відстороняти, або й призначати Голову КС. Тому цей указ — фікція, яка не несе юридичної сили. По-друге, президент має понести кримінальну відповідальність за порушення низки пунктів Конституції та декількох статей Кримінального Кодексу.

Вірогідніше за все, що Апарат Офісу Президента відмахнеться від обвинувачень, мовляв, всі питання — до Офісу Генерального Прокурора. Адже це ОГП запросили відсторонення Тупицього від посади через неявку для вручення йому підозри. Зеленський заплатить кілька штрафів, а ОГП, тим часом, наробить купу процесуальних помилок. За класикою жанру, адвокатський корпус розвалить справу Тупицього в Антикорупційному Суді, а Венедіктова із командою “розведуть руками”. І знову пожаліються, буцімто така вже страшна в країні корупція, що нічого не можна вдіяти. За тією ж класикою суспільство спалить з десяток гумових покришок де небудь у центрі столиці, поштовхається із поліцією та розійдеться по домівках. 

Чи існує ще довіра до діючого президента? Ні. Чи існує надія на добропорядних політиків? Відповідь також негативна. Чи існують способи покінчити із цим божевіллям? У кожного своя відповідь. Яка ваша?

Обговорення тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.