КОВІДНІ ХРОНІКИ: КОРУПЦІЙНА ДЕРЖЛІКСЛУЖБА, ТАЄМНА ВАКЦИНАЦІЯ ТА ВИРОБНИЦТВО ВАКЦИНИ В УКРАЇНІ

Перемога! В Україні планують виробляти вакцину проти #COVID19! Зрада! Ліцензію видаватиме Держлікслужба України! То радіти здобуткам української медицини, чи плакати, бо Держлікслужба зазвичай плює на якість медикаментів, на які видає ліцензії? Про все по порядку.

Українська фармкомпанія “Лікхем” заявила, що вже у наступному році планує виробляти на українських потужностях вакцину Sinovac Biotech від COVID-19. Про виробництво у нас китайської вакцини навіть укладений меморандум між Україною та Китаєм. З одного боку, дуже круто, що Україна матиме такі можливості. Проте, просичена корупційними кадрами Держлікслужба дає підприємцям медичної галузі колосальні можливості для надприбутків: адже щоб отримати ліцензію та зайти на фармринок зовсім не обов’язково дотримуватись стандартів і виробляти якісні ліки. 

Як це працює на практиці: якщо ви хочете виробляти фуфломіцин від будь-якої болячки, достатньо розробити на нього власну документацію і затвердити його “якість” власним сертифікатом. Лайфхак від Держлікслужби: якщо трохи вкласти грошей і купити кольоровий якісний принтер, то ваш сертифікат вселятиме більше довіри.

Саме такий прецедент в суді нещодавно відбувся із скандальною компанією “Кріогенсервіс”, яка під шумок пандемії коронавірусу, виростила надприбутки за цією схемою. Справа в тому, що “Кріогенсервіс” продає під виглядом медичного кисню його технічну версію. Тобто, зовсім з іншими показниками концентрації чистого кисню в газоподібній речовині, яку підключають до систем штучної вентиляції легень. На одному з судових засідань, де постраждалі від такої афери пацієнти намагались добитися правди, представники Держлікслужби шокували навіть суддів. Вони заявили, що перевіряти якість кисню, який продає “Кріогенсервіс”, немає необхідності, адже у фірми начебто є сертифікат якості. На питання присутніх, хто видав їм той сертифікат, відповіли недвозначно: “видала їхня власна лабораторія”. І все, справа, як то кажуть, в шляпі.

Ну, і вишенька на вершках цього суцільного оксюморону: Держлікслужба нічого не знає про нелегальну вакцинацію топ-посадовців країни. Ще б пак! 

Детальніше тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.