ЧОТИРИ МІЛЬЙОНИ НА РІК: ЯК ОФІЦІЙНО ОБКРАДАЮТЬ НІКОПОЛЬСЬКУ ГРОМАДУ

Грабіж “серед білого дня” відбувається у Дніпропетровській області. Нікопольська громада вже не перший рік недоотримує величезну суму грошей, якої не вистачає на підтримку та розвиток інфраструктури. Все через корупційну схему, яка працює щонайменше останні п’ять років. Та зупинити витік грошей неможливо, адже контролюють схему найвищі посадові особи та один з найвпливовіших олігархів країни.

Нікопольська РДА здає в оренду більше 130 гектарів державної землі “Покровському (раніше Орджонікідзевському — ред.) гірничо-збагачувальному комбінату”, що працює тут ще з 1970 року. Останні публічні відомості про оренду землі стали відомі лише у 2016 році. З того часу підприємство недоплатило державі більше двадцяти мільйонів гривень.

Вартість щорічної ренти на 1,0 га землі, згідно з попередньою інвентаризацією, становить 32 525 грн 99 коп.. Проте Нікопольська РДА, за часів головування нею Кириченка О.В. чомусь визначила розмір орендної плати для Покровського ГЗК лише 5% від встановленої вартості. Тобто, лише 1 626 грн 30 коп.. Ми підрахували, що згідно з інвентаризаційними документами, ГЗК винаймає 41 ділянку загальною площею 130,25 га землі. Замість 4 236 510 грн на рік, підприємство сплачувало в держбюджет лише по 211 825 грн. Різниця ж становить, як можна з легкістю підрахувати, більше 4 млн грн на рік.

Таким чином, замість ремонту доріг, лікарень, закладів освіти та будівництва нової інфраструктури, Нікопольська адміністрація “дарувала” величезні суми державних коштів Покровському комбінату. Та це не було б можливим без участі Держгеокадастру та керівництва Дніпропетровської області часів Порошенка.

Зі зміною центральної та місцевої влади була ініційована програма розвитку земельних відносин та охорони земель. Безпосередньо, новий голова Нікопольської РДА Зимін Г.Л. ініціював інвентаризацію земель, завдяки чому і з’ясувалася корупційна схема. Та місцеві правоохоронці, за командою зверху, розпочали кримінальне переслідування чиновника, порушуючи при цьому всі можливі та неможливі процесуальні рамки. Зокрема, після двадцяти невдалих спроб отримати судовий дозвіл на проведення обшуків у чиновника, прокуратура незаконно змінила підслідність справи, що дало змогу скористуватися “послугами” іншого суду та врешті отримати довгоочікувані дозволи на обшуки.

Обкрадати Нікопольську громаду взявся “поважний” житель Дніпропетровської області, Ігор Валерійович Коломойський. Адже “Покровський гірничо-збагачувальний комбінат”, згідно державного реєстру, знаходиться у власності чотирьох офшорних компаній. З відкритих джерел відомо, що дані компанії належать до групи “Приват”, яка досі контролюється олігархом Коломойським.

Підрахувати збитки стало можливим лише через відкриття більшої частини документів про публічні закупівлі. Скільки було вкрадено у Нікопольської громади до 2016 року — можна лише здогадуватись. Та чи вдасться мешканцям району та правосуддю повернути справедливість, втрачені кошти і можливості? Ми обов’язково слідкуватимемо за ситуацією, а ви — слідкуйте за нами. Далі — буде…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.