КЛИЧКО, КОВАЛЬСЬКА, ТА АДВОКАТИ “БЕРКУТІВЦІВ”: ОДНА СХЕМА НА ВСІХ, АБО ЯК ЖАГА ДО НАЖИВИ ОБ’ЄДНУЄ

Тонни піску, під прикриттям суддів та керівництва поліції Дарницького району, незаконно крадуться у громади Києва. Завдяки ручному керуванню Дарницьким судом та продажній верхівці МВС, махінаторам вдалося зняти арешт, щоб продовжувати набивати кишені. Мешканцям району дістались “залишки” озера та пустир.

Нещодавно Дарницький районний суд зняв арешт із незаконно добутого піску у Бортничах. Там його намивала фірма ПАТ “Гідромеханізація”. Згідно із дозвільною документацією на видобуток надр, фіра мала намити пісок та підготувати площадку під забудову. Це, кажучи офіційно. По факту, Київрада обрала надійного виконавця афери. Полягає вона в тому, що пісок продається “Заводу ЗБК імені Ковальської”, а ніякої забудови житлового масиву в помині немає. Тобто, кооперація Київради з керівництвом “заводу Ковальської” та “Гідромеханізацією” винайшла “бізнес-план”, як тупо вимивати з землі, точніше з озера, мільйони грошей. Звісно, що такі махінації не втілюються без участі “хазяїна” міста, тож мер Києва Віталій Кличко, вірогідно, отримує з цієї афери солідну суму.

Слідство з’ясувало, що за час оренди цієї ділянки для видобутку піску, ділки пограбували громаду і місто на близько півмільярда гривень. Були задіяні і ДБР, і Генеральна прокуратура. І навіть директора фірми-виконавця афери спіймали. І навіть арешт на піщані гори наклали. Та нікого це не хвилювало: пісок продовжував вивозитись всупереч рішенням суду. 

Виконавці “бізнес ідеї” — досить відомі та одіозні особи. ПАТ “Гідромеханізація” входить до адвокатської групи “ГОРО Лігал”, яка займається захистом беркутівців, що розстрілювали мирних громадян під час Майдану 2013-2014 років. Питання, яким чином було знято арешт з піску, тепер теж відпадає. Крім адвокатської діяльності, компанія займається будівництвом та маніпуляціями з нерухомістю. “ГОРО Лігал” замішана у скандалі зі зносом пам’ятки архітектури у столиці по вулиці Олеся Гончара для будівництва багатоповерхівки. Неординарних епізодів із ключовими особами цієї компанії вистачить на окрему статтю.

А поки ми можемо лише спостерігати, як поліцейські, забезпечуючи виконання рішень ручного Дарницького суду, дозволяють ділкам продовжувати грабувати місто, мародерствувати, та зміцнювати корупційні схеми можновладців. Ну, а всі, хто намагається перешкодити незаконній діяльності — потрапляє під тиск та кийки поліціянтів.

Кримінальна справа про розкрадання державних надр продовжує валятись на чиємусь пильному столі. Сподіватися на неупереджене та ефективне слідство марно. Хоча, останні політичні рішення Зеленського натякають на те, що Зеленського підмінили. Хтозна, може скоро підмінять і Кличка, та він прикриє власноруч вибудовані корупційні схеми, упакує валізи та відпривиться в Лук’янівске СІЗО? Щоб просидіти в тих умовах так само довго, як громада столиці намагається боротися з його свавіллям?

Обговорення тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.