КОРУПЦІЙНІ ПРИБУТКИ ДАРНИЦЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПОЛІЦІЇ КИЄВА ВІД ПРОДАЖУ ПІСКУ З ПОЧАТКУ РОКУ СКЛАЛИ БІЛЬШЕ 1,5 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ — АКТИВІСТИ

З початку 2021 року під покриттям Дарницького управління поліції ГУНП Києва зі столичного мікрорайону Бортничі було незаконно вивезено близько 9200 тон піску, заявляють активісти. Акція протесту проти розкрадання надр пройшла сьогодні на ділянці, звідки щодня ланцюгом виїжджають фури – на кордоні міської смуги, неподалік села Гнідин.

Протестувальники стверджують, що іноді за день зловмисники встигають вивезти з Бортничів до 450 тон піску. При цьому вартість однієї тони на ринку в середньому становить 180 грн., то ж прибуток від незаконної оборудки склав близько 1 656 000 грн. – і це лише за поточний рік.

Загалом же ділянка була передана в оренду Київською міською радою ВАТ «Гідромеханізація» у 2007 році. Як розповідають активісти, згідно з договором, цільовим призначенням ділянки є «виконання інженерної підготовки території житлових масивів у мікрорайоні Бортничі у Дарницькому районі м. Києва». Однак підготовки території під будівництво місцеві жителі так і не побачили. Натомість щодня бачать вантажівки, що вивозять пісок на продаж.

Договір оренди земельної ділянки
Схема розташування ділянки та її межі

За інформацією активістів, пісок збувається на «Завод ЗБК імені Ковальської». Саме ж вивезення здійснюється під ретельним контролем начальника Дарницького управління поліції Володимира Ткаченка та заступника начальника відділу превенції Дарницького УП Віктора Луценка. Інсайдерські дані свідчать, що доля поліції становить 50% корупційного прибутку, тож не складно порахувати, скільки за цей час змогли «покласти у кишеню» начальники поліції.

«Весь січень і лютий ми спостерігаємо, як наші дороги розбивають величезні завантажені самоскиди, робота кипить і вдень, і вночі, – говорять люди. – В лютому погода трохи завадила крадіям, а в березні вони навпаки активізувалися, намагаються наздогнати втрачене, самоскиди снують один за одним щодня».

Активісти розказують, що проти зловмисників вже відкриті кримінальні справи в Службі безпеки України і Офісі Генерального прокурора. Були проведені експертизи, що встановили збитки киян у розмірі 600 000 000 грн. Одна зі справ навіть передавалася в суд з обвинувальним актом, але Шевченківський суд міста Києва скасував арешти піску і техніки, «не побачивши» для цього підстав.

Наразі активісти і журналісти щодня намагаються захистити надра, що належать киянам, від розкрадання. Поліція ж розганяє їх, погрожуючи арештами і штрафами. А тим часом пісок спливає, залишаючи Бортничам розбиті дороги і пустир. «Немає піску – немає і речових доказів злочину, – скаржаться активісти. – Як потім доказувати, що громаду обікрали? Діяти потрібно вже сьогодні, арештовуючи транспорт, що вивозить пісок». Однак судячи зі всього, Дарницьке управління поліції робити цього точно не буде. Адже там, де комусь залишається пустир, комусь дістаються золоті гори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.