ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ У БОРТНИЧАХ: НАЦПОЛІЦІЯ ПРОДОВЖУЄ КРИШУВАТИ НЕЗАКОННИЙ БІЗНЕС

Сьогодні вранці декілька десятків активістів та місцевих жителів вчергове влаштували акцію протесту в Бортничах неподалік піщаного кар’єру. Нацполіція, замість адекватної реакції на вимогу жителів Бортничів зупинити незаконний вивіз піску, кинулась переслідувати журналістів, які активно допомагають місцевим у боротьбі зі свавіллям.

Автівку із двома нашими журналістами чекали вже на під’їзді до Бортничів. Спершу їх зупинили, начебто для огляду документів та транспортного засобу. Коли поліціянти зрозуміли, що з документами все в порядку, почали закидати водію “перебуванні у стані наркотичного сп’яніння”. Журналісти, звісно ж, ввічливо погодилися проїхати із представниками поліції для проходження відповідного обстеження. Не зрозуміло, на що розраховували копи, проте після ознайомлення із результатами медичного заключення, вони почали відверто погрожувати нашому співробітнику тим, що його “дістануть”. Також у відвертій розмові вони зізнались, що слідкували за журналістами та їхньою автівкою.

Через даний епізод наші репортери не встигли зафільмувати все свавілля, що сьогодні відбулося на акції протесту, аби підготувати відеорепортаж. Активісти повідомляють, що чергова спроба зупинити незаконний вивіз піску закінчилась нічим: слідчо-оперативна група знову відпустила заповнені вантажівки після короткотривалого огляду їхніх документів. Та місцеві кажуть, що навіть викликати патрульну поліцію вдалось не з першого разу. Оператор лінії 102 відмовлялась прийняти виклик під приводом “ви вже сьогодні викликали”. Актив Бортничів впевнений, що операторів або попередили про акцію заздалегідь, або це була провокація з боку фірми АТ “Гідромеханізація”, що незаконно тут намиває та продає пісок.

Також нам вдалося дізнатись, що “Гідромеханізація” не має висновку з ОВД (оцінка впливу на довкілля — ред.). Це документ, який обов’язково подається до Державної екологічної інспекції, детально описує всі можливі наслідки для природи та безпеки людей від господарської діяльності підприємства. Наші джерела в інстанції стверджують, що відповідний документ не подавався посадовцями “Гідромеханізації” аж з 2017 року. 

Проте, яким чином “Гідромеханізація” працює, не маючи цього документу та порушуючи всі умови договору оренди кар’єру, ми здогадуємось. Враховуючи поведінку представників Дарницької поліції та пусті обіцянки в КМДА “розібратись” і “повернути людям спокій”, можна стверджувати більш як на сто відсотків, що нелегальний бізнес кришують посадовці з владних структур.

Ми вже неодноразово писали, що фірма “Гідромеханізація” п’ятнадцять років незаконно намиває пісок у Бортничах. Це спричинило тяжкі наслідки для екології мікрорайону та людей, що тут живуть: сотні будинків покриваються тріщинами та уходять під землю через просідання грунтів. Місцеві жителі кажуть, що боротимуться із цим свавіллям до кінця, адже їх будинки — єдине цінне, що в них є. Проте зазначають, що чим більше стикаються із корупцією  та байдужістю у владних кабінетах, тим радикальніше стають їхні наміри.

Обговорення тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.