СБУ ПОКРИВАЄ ДЕРЖЗЛОЧИНИ: ЯК ВЕСТИ БІЗНЕС В КРИМУ І ЗАЛИШИТИСЯ “ПАТРІОТОМ”

Служба Безпеки України вчергове навмисно “завалила” справу про державну зраду. Завалила одну і розпочала іншу. Хотілося б вірити, що специ знають, що роблять, але ні, тут все дуже просто: посадять того, хто не платить гроші.

Найпотужніший гравець на ринку медичного та технічного кисню в Україні “Кріогенсервіс” став відомий Україні на початку пандемії коронавірусу. Адже державні закупівлі цього “медичного засобу” через велику кількість пацієнтів на штучній вентиляції легень зросли в декілька разів, а це — не може залишатись без уваги журналістів. Подивитись випуск VIP ЗЛО на цю тему можна тут, а почитати тут. Попри махінації із медичним киснем, про який ми також знімали сюжети, власник “Кріогенсервісу” Сергій Защенков засвітився із бізнесом в Криму. Виявляється, коли Крим вже був анексований Росією, Защенков продовжував не тільки вести там справи, а й не цурався брати військові контракти. Підприємство під назвою “Кріоген-Юг” виконувало державні замовлення для військового флоту РФ, але сам Защенков це чомусь заперечує. Детальніше про підривну антидержавницьку діяльність Защенкова у нашому сюжеті.

CHAPTER 1

І сміх, і гріх, але СБУ Защенкову повірило. Офіційна заява СБУшників — витребувати документи з Криму неможливо, бо анексія, війна і бла-бла-бла. Немає доказів — значить невинуватий. А ні в кого не виникло думки, що державні закупівлі — відкрита інформація, а контракти зі всією офіційною документацією є на державних інтернет ресурсах? Ні? То ж справу проти Защенкова закрили. 

CHAPTER 2

На цьому історія не закінчилась. СБУшники відкрили аналогічне за обвинуваченнями провадження, але проти головного конкурента “Кріогенсервісу”. Як думаєте, з чиєї подачі? Дмитро Кісєльов, звісно, спитав би: “Совпадєніє?” Але Майкл Щур відповів би, що “Ніт!”

Звісно ж, активісти з ГО “Рух за чесну медицину”, які збирали інформацію та докази злочинів Защенкова і його підприємств, розпочали боротьбу із корумпованими слідчими СБ. І тут відкрилась ще одна цікавість. 

CHAPTER 3

Начебто розслідувало справу за статтею державна зрада проти Защенкова та його співпрацею з російськими військовими Кримська “філія” Служби Безпеки України з дислокацією у Херсоні. Але конкретно слідчий дислокувався, як зазначено в документах, у Києві. А мало б проводити розслідування Центральне Управління СБУ. А навіщо взагалі створене (передислоковане) Управління в Херсоні? Якщо Україна не контролює півострів, не має змоги витребувати звідти документи та проводити офіційну діяльність, яка мета функціонування Управління СБУ в АР Крим? В такому разі, нащо держава витрачає кошти на утримання штату в Херсоні, якщо справами займаються все одно у Києві?

CHAPTER 4

Тепер ДБР має розслідувати, яким же чином Защенкову вдалося уникнути відповідальності за свої злочини та скільки насправді грошей отримали СБУшники, щоб порушити справу проти конкурентів Защенкова. Та і тут не все гладко: заяву до ДБР про ймовірну злочинну змову між посадовцями Служби Безпеки України та підприємливим громадянином Защенковим активісти направили ще у січні. А справу відкрили лише у квітні. Та й самі слідчі ДБР не ворушились, бо відкриття провадження довелося вимагати через суд. 

Нагадаємо, що Сергій Защенков — директор і власник фірм “Кріогенсервіс” та “Кріоген-Юг”. Вперше “Кріогенсервіс” засвітився ще кілька років тому на фальсифікації медичного кисню. Схема була проста: підприємство закуповувало технічний кисень, а продавало його як медичний. Ціна технічного в кілька разів нижча за медичний, що дозволило Защенкову пропонувати покупцям привабливу ціну. Детальніше про схему писали наші колеги. Таким чином фірма Защенкова вийшла на передові позиції на ринку медичного кисню та почала брати майже всі державні тендери. Потім стало відомо, що “Кріоген-Юг”, який також належить Защенкову, почав вигравати російські тендери та постачати технічні гази російському військовому флоту. І це вже не про махінації звичайного мужичка з передмістя Києва. Це вже про державну зраду. Але Защенков досі вважає себе патріотом.

Сподіваємось, сумісна праця активістів, журналістів та правників призведе до справедливих вердиктів судів: як для Защенкова, так і хабарників у високих кабінетах СБУ.

Обговорення тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.