ДЕРЖАВНА ЕКОІНСПЕКЦІЯ: ПЕРЕВІРИТИ ЗАКОННІСТЬ ВИДОБУТКУ ПІСКУ У БОРТНИЧАХ НЕ ДАЮТЬ ОХОРОНЦІ ПІДПРИЄМСТВА

Державна екологічна інспекція не змогла потрапити на скандальний піщаний кар’єр у Бортничах. Інспекторів просто не пустили на територію. Такого нечуваного нахабства в установі не бачили вже давно.

Державна екоінспекція врешті вирішила провести перевірку фірми АТ “Гідромеханізація”, яка незаконно добуває пісок в Бортничах гідронамивом. Вже не перший рік місцеві жителі та активісти скаржаться, що намив піску не тільки руйнує їх домівки через просідання і зсуви грунтів, а й нищить екосистему водойми. Спільними зусиллями врешті вдалося змусити державні органи звернути увагу на кричущі порушення та катастрофічний стан Бортничів через діяльність фірми “Гідромеханізація”.

Як з’ясували журналісти, зухвалі ділки не отримували та не затверджували жодних дозвільних документів від екоінспекції: а ні висновку екологічної експертизи, а ні висновку з оцінки довкілля. Звісно ж, громадські слухання фактично теж ніхто не проводив. То ж громада Бортничів була просто позбавлена можливості висловити свою думку щодо діяльності з гідронамиву піску. 

Саме тому, через чисельні звернення громади та наших журналістів, які пильнують тему незаконного видобутку піску на Київщині, Державною екологічною інспекцією Столичного округу здійснено “позаплановий захід державного нагляду (контролю) АТ «Гідромеханізація»”. Та результатом цього нагляду став Акт про відмову у проведенні позапланової перевірки. У відомстві зазначають, що про інцидент вже повідомлено у правоохоронні органи, які мають притягти підприємство до відповідальності. 

Та незважаючи на постійні акції протесту, заведені кримінальні справи, арешти майна, постійні перевірки та пильну увагу журналістів, нечисті на руку підприємці продовжують намивати пісок. І вдень, і вночі, техніка руйнує берег водойми, нищить екосистему, та розбиває дороги. Та їм на все начхати, голове — прибутки.

Нагадаємо, що АТ “Гідромеханізація” вже 15 років займається незаконними оборудками з піском у Дарницькому районі Києва. Ділки незаконно видобувають пісок з озера у Бортничах, а потім збувають його таким великим підприємствам, як Завод імені Ковальської. За часи незаконних оборудок, громаді та бюджету міста були нанесені мільярдні збитки, було знищено екосистему водойми, а десятки прибережних домівок тріщать по швах у буквальному сенсі.

Детальніше про махінації із піском АТ “Гідромеханізацією” читайте тут

Обговорення тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.