ФІКТИВНА КОНСТИТУЦІЯ ТА ФАКТИЧНА ХАБАРОЗАЛЕЖНІСТЬ: ЯК МЕШКАНЦІ КИЄВА ВИБОРЮЮТЬ ПОРЯДОК У БОРТНИЧАХ

Вже не перший рік мешканці Бортничів намагаються вигнати зі свого району зухвалих ділків, які псують їм життя. Незаконний гідронамив піску, яким займається фірма АТ “Гідромеханізація”, спричиняє пошкодження домівок та безповоротне знищення екосистеми водойми. 

Мешканці мікрорайону постійно збирають підписи для колективних звернень: більше двох тисяч людей вже підписалися під десятками документів, направлених в усі можливі органи влади. Чиновників просять, благають і вимагають реакції, проте марно. Ані столична влада, ані органи місцевого самоврядування чи контролюючі та дозвільні інстанції, що врегульовують діяльність надрокористувачів, яким є АТ “Гідромеханізація”, ані, тим більше, правоохоронні органи, не бажають втручатися.

Справа в тому, що нелегальний ринок піску приваблює бізнесменів і ділків різного “калібру”, починаючи від рядового підприємливого громадянина, закінчуючи “великими гравцями”. Адже на влаштування такого бізнесу потрібен мізерний капітал, який окуповує себе за лічені місяці, а в майбутньому приносить дохід, який, простіше, прикрити хабарями, ніж легалізовувати і сплачувати податки. Для узаконення такого бізнесу потрібно отримати купу дозволів, провести громадські слухання, скласти оцінку впливу на довкілля тощо. Ділкам простіше купити необхідні документи та постійно заносити відкати, чиновникам відомств — отримувати “лівак” до невеликої зарплати, а топ-посадовцям — щомісячно збирати дань. Саме тому, вважають активісти і мешканці Бортничів, ніхто не хоче, крім журналістів та співчуваючих громадян, звертати увагу та розбиратись у проблемі.

За десять років вимивання піску з озера у Бортничах, АТ “Гідромеханізація” заробила мільйони. Натомість місцеві жителі мають постійно лагодити домівки за власний кошт. Проте більшість з будівель дрібному ремонту та реконструкції не підлягають. Ба більше, техніка, навантажена піском, вщент розбила дороги. Колись мальовнича берегова лінія озера перетворилась у понівечену пустелю, а місця нересту риб та гніздування птахів зруйновані назавжди. Таким чином “бізнесмени” знищили екосистему водойми, нанесли збитки місту у вигляді розтрощених доріг, державі — у вигляді несплачених мільйонних податків, та людям, які не можуть почуватись себе безпечно.

Стаття 5 Конституції України, яка голосить, що джерелом влади є народ, вчергове доводить, що вона фіктивна. Фактично ж, всім заправляє, як би банально це не лунало, але бабло. Хабарозалежність як алкоголізм: якщо сам хворий не визнає своєї проблеми та не вирішить лікувати свою хворобу, нічого не зміниться. 

Та мешканці Бортничів не впадають у відчай та продовжують боротися, адже вони мають право на безпечне для життя, здоров’я і майна середовище існування. Ну, а власникам АТ “Гідромеханізація” рано чи пізно доведеться применшити апетити та згадати про інтереси людей. 

“Саме тому громадяни вимагають проведення об’єктивної та неупередженої, перевірки підприємства АТ «Гідромеханізація» та припинити надрокористування з порушенням встановлених вимог законодавства та умов спеціального дозволу, а також вжити жорстких заходів реагування на такі порушення, відшкодувати заподіяну шкоду в результаті вчинення таких дій та відновити благоустрій озера Витовець та навколишніх територій”, — зазначають мешканці Бортничів у своїх колективних зверненнях.

Обговорення тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.