ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ VS ПІЩАНИЙ БІЗНЕС: ХТО КОГО У СУДІ?

Цього та наступного тижня київські суди розглядатимуть дві справи по темі незаконного видобутку піску. Перша — позов бізнесмена Юрія Колодзяна, який прославився на весь Київ своїми сумнівними дозволами на видобуток піску у Бортничах, проти громадського активіста і журналіста Ярослава Терженеля. Друга — прокуратура Дарницького району все ж готує обвинувачення проти Колодязна, адже його фірма “Гідромеханізація”, яка намиває пісок у Дарницькому районі Києва, має ряд проблем. 

Законність дій Колодзяна та його фірми — під великим питанням. Громадський активіст і журналіст Ярослав Терженель, який на прохання мешканців Бортничів, почав висвітлювати тамтешні проблеми через гідронамив піску, тепер має відповідати в суді. “Гідромеханізація” подала проти активіста позов через, начебто, наклеп та перешкоджання господарській діяльності підприємства. Насправді, Терженель просто робив свою роботу: знімав репортажі, збирав матеріал та висвітлював проблеми підприємства: відсутність дозволів та різні порушення. Також, брав інтерв’ю у місцевих жителів щодо тріщин у стінах будинків, розбитих доріг, відсутності води у свердловинах, та інших проблем, спричинених “роботою” Колодзяна. Але бізнесмену такі люди, звісно, заважають. Тому, окрім судового позову, ще й найняв вишгородського тітушку Владислава Дулапчія. Останній полюбляє світитися біля активістів з пістолетом та “вести профілактичні бесіди”, тобто погрожувати і залякувати.

Існує й ряд інших проблем. Як ми вже писали, земельна ділянка під кар’єр виділялася Київською міською державною адміністрацією для намиву піску під житлову забудову. В документах значиться так: “для виконання інженерної підготовки території житлових масивів в мікрорайоні Бортничі”. Але Колодзян отримав, в обхід столичної мерії, дозвіл на промисловий видобуток піску. Ніхто не знає, скільки насправді вимивається з озера, куди дівається, та скільки на цьому заробляється. Припускаємо, що місцеві чиновники отримували свої “відкати”, закриваючи очі на діяльність Колодзяна. Саме тому, ніхто роботу кар’єру не контролював роками.

На сьогоднішній день справа проти “Гідромеханізації” Колодзяна має бути показовою: використання надр має суворо контролюватися не невдоволеними громадянами, а державою. На нашу думку, якщо Колодзян дійсно порушив законодавство у сфері надрокористування через халатність або бездіяльність, або, що гірше, корупцію, з боку контролюючих державних органів, останні мають понести не меншу відповідальність за самого порушника. 

Щодо нашого колеги журналіста Ярослава терженеля — сподіваємось, що суд буде справедливим і непідкупним!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.