ЯК ГОЛОВА КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ РОЗГЛЯДАТИМЕ ЗАКОННІСТЬ ЗВІЛЬНЕННЯ ГОЛОВИ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ?

Сьогодні Конституційний Суд розпочав розгляд Указів президента України Володимира Зеленського щодо звільнення голови КС Тупицького з посади його голови на предмет конституційності. Однак формально Тупицький досі є головою Великої палати Суду.

Велика палата має розглянути цілих три укази Зеленського щодо голови Конституційного Суду Олександра Тупицького: два укази, які тимчасово відстороняли його від зайняття посади, та третій, яким президент скасував указ Януковича про призначення Тупицького на посаду. Відтоді суддю не пускали на роботу та перестали виплачувати заробітну плату. Оскаржувати дії Зеленського взялися депутати, переважно, партії “Батьківщина”, подавши конституційне звернення.

Нагадаємо, що журналісти програми «Схеми» опублікували розслідування про численне елітне майно голови КСУ Олександра Тупицького незрозумілого походження, в тому числі, в анексованому Криму. Також були опубліковані розмови Тупицького про причетність до суддівського шахрайства та отримання хабарів, здійснений СБУ. Тупицький переконував свідка не давати свідчення правоохоронцям та говорив про бізнес-схеми, в яких він, ймовірно, задіяний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.