УТОПІЧНИЙ ЗАКОН ПРО РЕЄСТР ОЛІГАРХІВ: НАХІБА ВІН ПОТРІБЕН

Днями президент України Володимир Зеленський підписав так званий “Закон про олігархів”. Зеленський прокоментував, що десятки найвпливовіших осіб “чинили тиск”, щоб цей закон не було прийнято. Але, здається, все буде, як в тому серіалі. Як його…”Слуга народу!”

Найвпливовіші олігархи країни були викликані на допит в главк МВС. В їхніх офісах вже провели обшуки, суди наклали арешт на розкішні маєтки в Конча-Заспі. Антикорупційні органи провели розслідування та викрили десятки тисяч державних посадовців, які брали хабарі за лобіювання інтересів олігархів. Мільярди гривень були повернуті в бюджет. Антикорупційний суд виніс більше ста тисяч обвинувальних вироків за хабарництво. Прозорий бізнес почав інвестувати в будівництво тюрем для хабарників, державних злочинців, посібників тероризму. 

Мабуть, такий ефект мав би спричинити закон “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”. Але закон насправді дуже кишеньковий. Тому що остаточно затверджувати список олігархів буде РНБО, яке формує особисто президент. Враховуючи, що Зеленському лишилось керувати країною трохи більше двох років, а на введення в дію закону виділили цілих півроку, цікаво буде подивитися на цей список. 

Насправді закон потрібен виключно для лобіювання інтересів тих, хто запропонує більше. Хто ставить музику?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.