ХТО БУДУЄ “ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО” ЗА ГРОШІ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

Проєкт президента Володимира Зеленського під назвою “Велике Будівництво” мав, на думку президента, підняти йому рейтинги. Адже ідея з будівництвом доріг стара як світ: не було жодного президента, хто б не обіцяв і не піарився на темі доріг. Хтось робив більше, хтось — менше. Та незмінними лишаються дві речі.

По-перше, проєкт реалізується виключно за кошти платників податків, тобто громадян України. По-друге, державні кошти, як заведено, продовжують осідати в кишенях одних і тих же бізнесменів.

Отже, ТОП-3 в рейтингу найбільших підрядників президентського проєкту займають фірми “Автомагістраль-Південь”, “Онур” та “Ростдорстрой”. “Автомагістраль-Південь” тісно пов’язана із Банковою і вже отримала більше 30 млрд гривень. Власник Володимир Бойко має тісні стосунки із Юрієм Голиком — ідеологом проєкту “Велике будівництво”. Турецька “Онур” взяла тендерів на 26 млрд грн. Турецькі бізнесмени ремонтували українські дороги ще за часів Януковича. Після того, як Зеленський вже став президентом, публічно пропонував віддавати підряди цій компанії. “Ростдорстрой” отримала 13 млрд грн. Фірма належить одеському депутату та закуповує матеріали у фірми з оточення Геннадія Труханова. 

Фаворитів “Великого будівництва” об’єднує ще й спільне кримінальне провадження. Посадові особи зазначених підприємств підозрюються у злочинній змові зі службовими особами Служби автомобільних доріг у Київській області. На протязі 2017-2018 років підприємства вигравали тендери із завищеними на 10-15% цінами, які, звісно, йшли на відкати державним посадовцям. У розгляді провадження є одна єдина ухвала з 2019 року. Відтоді справа не зрушила з місця, проте вказані фірми продовжують вигравати тендери. А для більш сприятливих умов монобільшість дозволила пропускати на тендери лише тих учасників, чий річний дохід був більшим за суму оголошеного тендеру. Таким чином Укравтодор “укрупнив” з торгів дрібніших підприємців і дозволив “своїм людям” надавати пропозиції з сумами на 20-30% вище за реальну ринкову ціну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.