ОТРИМАЛИ ЕКОЛОГІЧНУ ЕКСПЕРТИЗУ ЗА ХАБАР? РЕЗУЛЬТАТИ ВИЇЗНОЇ КОМІСІЇ НА КАР’ЄР В БОРТНИЧАХ

В Бортничах, де неконтрольовано видобувають пісок з озер Витовець та Заплавне врешті відбулась ще одна зустріч мешканців мікрорайону та виїзної комісії. Місцеві активісти вчергове висловили невдоволення роботою фірми-надрокористувача та надали свої пропозиції щодо благоустрою територій.

Мешканці Бортнич, що вже не перший рік страждають через роботу піщаного кар’єру, який зайняла фірма “Гідромеханізація”, надали свій проєкт благоустрою територій берегів озер. Адже через гідронамив їхні околиці перетворились на заболочені смітники. Насамперед, мешканці хочуть зробити там зону рекреації, звести інфраструктуру для відпочинку на природі, пляж та парк. Проте, представники “Гідромеханізації” наполягають на тому, що у них свій “проєкт” — по розробці кар’єру. Проєкт знищення всього навкруги, засмічення природних територій, створення загроз для населення та халявного збагачення.

Не зважаючи на те, що у “Гідромеханізації” великі проблеми з дозвільними документами щодо екологічної експертизи, колишній очільник Держекоінспекції Андрій Мальований дозволив фірми і далі неконтрольовано вимивати з озер пісок. Згідно з експертизою, яку провів Мальований особисто, у “Гідромеханізації” немає проблем з документами. Проте, в жодному реєстрі немає необхідного для надрокористування, висновку екологічної експертизи. Про це ми писали у попередніх матеріалах. Подейкують, що Мальований брав хабарі. Дехто з членів комісії підтвердив, що епізод з “Гідромеханізацією” — одна з ймовірних причин звільнення Мальованого з посади. 

Натомість депутат Андрій Задерейко під час зустрічі вів себе дуже зухвало і явно лобіював інтереси “Гідромеханізації”, проти якої мешканці Бортнич налаштовані відверто негативно. Задерейко стверджував, що директор фірми Юрій Колодзян працює “законно” і “кар’єр має функціонувати”. Але чомусь не чув мешканців, які пояснювали, що подальша робота кар’єру несе великі загрози як розташованим поблизу домівкам, так і здоров’ю людей, які постійно дихають пилом і піском, що здіймається у повітря. Складається враження, що зацікавленість Задерейко у роботі кар’єру носить комерційний інтерес.

“Гідромеханізація” начебто пообіцяла розглянути пропозиції бортничан та зустрітися ще раз для подальшого обговорення. Мешканці сподіваються, що все ж таки вдастся підписати з фірмою меморандум і Юрій Колодзян виконає умови громади. Зустріч відбудеться у приймальній партії “Слуга Народу” вже в цей четвер 25 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.