“ПОГОВОРИМО ЧЕРЕЗ 10 РОКІВ”: ЯК НАДРОКОРИСТУВАЧ У БОРТНИЧАХ ВТІКАЄ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ

Сьогодні під час зустрічі громади мікрорайону Бортничів та фірми “Гідромеханізація”, яка намиває пісок з Бортницьких озер, її власник знецінив всі вимоги громади. Юрій Колодзян, який “засів” на піщаному кар’єрі назвав вимоги громадськості щодо благоустрою смішними та нереальними.

Громада підготувала пропозиції щодо поліпшення ситуації. Серед вимог до Колодзяна — припинити цілодобовий шум техніки, проводити санітарну чистку коліс вантажівок, відремонтувати дороги, які розбиваються вантажівками, звести парк, пляж та зони відпочинку. Але Юрій Колодзян назвав ці вимоги смішними і недолугими. Мовляв, виконання цих вимог неможливе, бо фірма має спецдозвіл на видобуток піску аж до 2031 року. Тож, говорити про якість “покращення” для громади, він готовий через десять років. Проте, термін оренди земельної ділянки, де розташований кар’єр спливає вже наступного літа. Хоча, місцевим і набридли незручності через діяльність Колодзяна, вони побоюються, що підприємець залишить Бортничі разом із всіма негативними для людей і природи наслідками.

Присутні на зустрічі депутати, які люб’язно надали для зустрічі приміщення та намагаються допомогти мешканцям мирно вирішити конфлікт із “Гідромеханізацією”, запросили “сторони” вчергове надати свої пропозиції наступного разу.

Мало помалу, але підприємець потроху почав виконувати запит громади: днями він почав облаштування вагового комплексу, щоб точно зважувати пісок у машинах. Адже через перезавантаження автомобілів в мікрорайоні зникли дороги.

Громада Бортничів з березня бореться із наслідками гідронамиву в місцевих озерах Витовець та Заплавне. Видобуток піску наносить непоправну шкоду населенню мікрорайону, як матеріальну, так і здоров’ю. Через просідання грунтів домівки ризикують обвалитись разом із берегом, а постійний шум техніки і пил від піщаних складів негативно впливають на здоров’я (головний біль, бронхіти). До того ж, колись мальовничі озера із пляжами, стали засміченими і заболоченими через діяльність “Гідромеханізації”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.