Проведено три наради з питань варварського видобутку піску на озері Витовець – «Гідромеханізації» висунуто ультиматум

Вже відбулося три наради з питань вирішення конфлікту громадськості Києва та вишгородської компанії «Гідромеханізації» щодо варварського видобутку піску на озері Витовець. За підсумками переговорів результатів так і не було досягнуто. 

На останній зустрічі громадськість та депутати висунули видобувачу ультиматум. Жителі київських Бортнич, депутати від «Слуги Народу» та громадськість Києва були одностайні – якщо видобувач піску на столичному озері Витовець не піде назустріч людям й не буде вжито екологічних заходів, виявлено соціальної відповідальності перед місцевими мешканцями – договір оренди буде розірвано або просто неподовжено наступного року. «Час на вмовляння вже вичерпано. Або йдуть назустріч людям або йдуть геть», – підбив підсумки останньої наради адвокат жителів київських Бортнич Денис Ципін.

Відбулася чергова нарада щодо болючої точки мікрорайону Бортничі – озера Витовець, де вишгородська компанія «Гідромеханізація» здійснює намив піску та веде його незаконний продаж. Мешканці цього мікрорайону багато років борються з  катастрофічними  наслідками  діяльності  АТ “Гідромеханізація” з видобутку піску. Так, у приватному секторі зникає вода з колодязів, руйнуються огорожі та будівлі, погіршилася якість питної води, вщент розбиті дороги, ночами шум та пил. Люди скаржаться, що глибина озера місцями становить до 35 метрів, що є вкрай небезпечним. Також жителів обурює тот факт, що свого часу вирішувалося питання про виділення ділянок для благоустрою території саме мікрорайону Бортничі, а не для видобутку піску на продаж.

Попередньо було передано звернення місцевих мешканців з чітко виписаними вимогами та домовлено вчергове зустрітись аби предметно їх обговорити. Депутат Верховної ради Леся Забуранна обіцяла посприяти об’єктивній та комплексній перевірці, відреагувати на всі порушення законодавства та заподіяння шкоди навколишньому середовищу. Мешканцями Бортничів було повторно надано пропозиції щодо діяльності з видобутку піску в мікрорайоні та їхні вимоги щодо створення на даній локації парково-відпочинкової зони. Жодна з цих пропозицій з боку «Гідромеханізації» не була підтримана та жодного руху в цьому напрямку наразі немає.

У ролі медіаторів-переговорників виступили очільниця київської міської організації «Слуга Народу», народна депутатка Леся Забуранна та депутат київської міської ради від цієї ж партії Микола Конопелько, які і провели низку виїзних засідань робочої групи щодо дій компанії «Гідромеханізація» в Бортничах. Були залучені представники місцевої громадськості, депутати, місцеві жителі та представники правоохоронних органів. Цього разу діалог було продовжено в партійній приймальні депутатів «Слуг Народу». Також були присутні журналісти та представники жителів з Адвокатського Бюро «Ципін і партнери». 

Було поінформовано, що після попередньої виїзної наради Леся Забуранна та Микола Конопелько надіслали ряд звернень та запитів до уповноважених органів щодо діяльності «Гідромеханізації». Серед них – Міністерство захисту довкілля, Геокадастр, Державна екологічна інспекція. У кожного з цих відомств виявилися зауваження до роботи цієї компанії. Більше того, стало відомо що в Київській міській раді зареєстровано проєкт рішення про розірвання договору з АТ «Гідромеханізація» через злісну несплату податків. 

Під час наради місцеві мешканці жалілися на неправомірний видобуток піску, погіршення в районі екологічної ситуації та невиконання «Гідромеханізацією» робіт з благоустрою. Але представники останньої звинувачення традиційно відкидали та домовлятись відмовились. Натомість, депутати наголосили, що протистоянню місцевих жителів та компанії-видобувача має бути покладено край і «Гідромеханізація» має піти назустріч Громаді. Наприкінці зустрічі було визначено уповноважених представників сторін та домовлено про наступну нараду, де і має бути вироблене остаточне рішення щодо вимог Громади.

«Час на вмовляння вже вичерпано. Після низки чергових конфліктних ситуацій на цих переговорах депутатами та жителями було виставлено вишгородській «Гідромеханізації» ультиматум – або видобувач піску досягає компромісу з проблемних питань та знаходить спільну мову з місцевою Громадою або відбудеться розірвання договору. Також високоймовірним є і варіант неподовження договорів оренди земельних ділянок, які, доречі, закінчуються в компанії вже наступного року. Сподіваюся, що депутати сприятимуть вирішенню конфлікту з інтересах мешканців Дарницького району, а не відкладатимуть цю проблематику на потім, через всілякі процедури на формальні поступки. Тут все просто: або йдуть назустріч людям та їхнім вимогам або якщо з таким як зараз відношенням до людей і природи йдуть звідси геть», – резюмував адвокат жителів київських Бортнич Денис Ципін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.