ЗЕМЕЛЬНА КОМІСІЯ КМДА ПІДТРИМАЛА РІШЕННЯ ПРО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ІЗ “ГІДРОМЕХАНІЗАЦІЄЮ”: НАДРОКОРИСТУВАЧ НЕ СПЛАТИВ ДО МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ 91 МІЛЬЙОН

Сьогодні Постійна комісія Київської міської ради з питань земельних відносин підтримала проєкт рішення про розірвання договору оренди на земельну ділянку із марнозвісною фірмою “Гідромеханізація”. Підприємство не сплатило до міського бюджету 91 мільйон гривень. За ці гроші місто могло б збудувати дитячий садок, зазначили на засіданні комісії.

Скандал із фірмою “Гідромеханізація”, який триває вже не перший рік в Бортничах, де фірма неконтрольовано видобуває пісок, врешті близиться до фіналу. Громада мікрорайону має чітку позицію: потрібно не тільки розірвати договір на земельну ділянку, а й призвати власників фірми до соціальної відповідальності. Мова йде про відновлення інфраструктури (доріг в Бортничах, які знищуються важкою технікою) та благоустрою територій озера, де відбувається гідронамив. Жителі Бортнич, разом з активістами та юристами, підготували відповідний проєкт, який обговорювали разом з власником “Гідромеханізації” Юрієм Колодзяном та депутатами Дарницького району. Під час кількох таких зустрічей Колодзян назвав вимоги місцевих мешканців “смішними” та “нереальними” (облаштування пляжу, зони рекреації, парку та альтанок для відпочинку). Натомість, мешканці мікрорайону дають Колодзяну ще один шанс.

Проте воно й не дивно, що Колодзян відмовляється виконувати волю громади, адже “зажав” до міського бюджету майже 100 мільйонів гривень. За ці кошти можна було б зробити все, що просять люди. Насправді, така практика існує і працює. Але не для жлобоватих ділків, які використовують державні ресурси для власного збагачення. Адже попри заборгованості до бюджету, у “Гідромеханізації” рильце і так в пушку: місто надало фірмі озеро в оренду для розробки кар’єру для інженерної підготовки житлових масивів в Бортничах. Однак Колодзян обійшов закон та отримав дозвіл на промисловий видобуток надр. Також наплював на екологічне законодавство та спотворює озера Витовець і Заплавне без екологічних дозволів.

Мешканці мікрорайону Бортничі, разом з активістами, розуміють, що до остаточної перемоги і виконання своїх обґрунтованих вимог ще довгий шлях. Однак сьогоднішнє рішення міських депутатів вселяє надію на те, що громада може відстоювати свої права!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.