ПОЛІЦІЯ ЗАКРИЛА СПРАВУ ПРО ШАХРАЙСТВО З МЕДИЧНИМ КИСНЕМ: СПРАВУ ВІВ ПРИМАРА

Монополіст на ринку медичного кисню фірма “Кріогенсервіс” уклала шахрайські угоди зі столичними лікарнями №4 і №6. Так стверджують журналісти, які проводили журналістське розслідування про ринок медичного кисню: хто його виробляє та хто на цьому заробляє. З’ясувалося, що, згідно із базою публічних закупівель, деякі столичні лікарні закуповували медичний кисень газоподібний у балонах. За фактом цих балонів ніхто не бачив. Як стверджують співробітники лікарень, які обслуговують систему подачі кисню, кисень у балонах давно не актуальний. Адже обсяги споживання ковідними пацієнтами кисню набагато масштабніший, а тому балони, яких вистачає на кілька годин, стоять в лікарнях для підстраховки. Нові ж не замовляли вже давно.

Журналіст Ярослав Терженель, який проводив власне розслідування, направив до Національної поліції заяву, де описав відому йому інформацію про ймовірний злочин. Диво, але справу відкрили і навіть проводили розслідування. Начебто. Згідно документів, поліція проводила огляди приміщень і навіть якісь допити. Цікаво те, що розслідування “знайшло” балони, які теж начебто закуповувала лікарня. Але за фактом, у вказаних закладах медицини банально немає місця для зберігання такої кількості, адже мова йде не про десятки, а тисячі резервуарів.

Та найцікавіше, що Терженеля, як заявника, жодного разу не викликали на допит, а зі слідчим неможливо було зустрітися. Він або хворів, або хворів на лікарняному, або був у відпустках, відрядженнях тощо. Виходить слідчий Фарід Казарян, який вказується в матеріалах справи в  якості слідчого у цій справі, або неіснуюча особа, або фіктивне ім’я. Журналіст подав більше двадцяти скарг про бездіяльність слідчого, якого так і не вдалось відшукати, але прокуратура давала стандартні “відписки”: бездіяльності в діях слідчого не бачить.

Через рік після відкриття кримінального провадження ім’ям Казаряна підписано постанову про закриття справи. При чому, дуже хитро. Причина — навіть не “відсутність складу злочину”, а у зв’язку із закінченням терміну досудового розслідування. Таку постанову оскаржити в суді не можливо. До того ж, слідчий не спромігся повідомити про закриття справи заявника, що передбачено Процесуальним Законодавством.

Кримінальна справа про ймовірний договорняк між монополістом на ринку медичного кисню “Кріогенсервіс” та керівництвом столичних лікарень від самого початку не мала шансів на неупереджене слідство. Адже там крутяться мільйони. Та сьогодні з повідомлень ЗМІ вже відомо, що “Кріогенсервіс” отримав монополію не просто так, а за сприяння найвищих посадових осіб. Ймовірно, не в останню чергу, Міністерства охорони здоров’я. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.