СУД НА БОЦІ КРАДІЇВ ПІСКУ? ХТО ПОВЕРНЕ КИЯНАМ 625 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ?

Скандал з неконтрольованим видобутком піску у Бортничах не вщухає. Директор фірми “Гідромеханізація” Юрій Колодзян, який роками кошмарить життя бортничан та неконтрольовано вимиває пісок із місцевих озер, врешті представ перед судом. Щоправда, на судах відбуваються дивні речі. Розгляд справи тягнувся роками. Тепер суд намагається розглянути справу Колодзяна, якого обвинувачують у незаконному продажу піску на 625 мільйонів гривень, у прискореному режимі. Активісти та місцеві жителі побоюються, що судді та прокурори хочуть злити справу.

Слідство встановило, що на протязі 2017-2018 років через неконтрольований видобуток піску на озерах Витовець та Заплавне, державі нанесено шкоду в розмірі 625 мільйонів гривень. Саме на таку суму Колодзян наторгував піском, хоча не мав на те відповідних дозволів. Насамперед, окрім проблем з документами на земснаряд, який не мав права працювати, Колодзян і досі не отримав дозвільних документів від Держекоінспекції.

Хтозна, скільки мільйонів Колодзян заробив на протязі 2018-2021 років, добуваючи державні надра в обхід законодавства, бо справа довго лежала нерозглянутою. Врешті решт, процес пішов. Розпочалися судові засідання, та насторожує той факт, що судді розглядають матеріали дуже швидко і читають їх “між строк”. Адвокат Колодзяна і його “Гідромеханізації” стверджує, буцімто в матеріалах не існує жодного доказу винуватості свого підзахисного. І, увага, суддя погоджується, а прокурор — жує соплі. Сторона обвинувачення, принаймні на останньому засіданні 22 грудня, просто мовчала.

Суд призначив цілих чотири засідання на найближчі два місяці. Складається враження, що судді мають якомога скоріше завершити слухання і, враховуючи поведінку прокурорів, прийняти рішення не на користь сторони обвинувачення. На систему правосуддя годі й сподіватися. Та мешканці Бортнич не втрачають надії, що міська рада все ж розірве договір оренди на кар’єр, адже нещодавно профільна комісія підтримала таке рішення на своєму засіданні 8 грудня. Тож, далі буде…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.