ЯК МІНРЕГІОН ЗВІЛЬНЯЄ ШЛЯХ МОНОПОЛІСТАМ

Віднедавна Міністерство розвитку громад і територій України прийнялося масово виключати зі списку організацій, що мають право проводити будівельні експертизи. Цю ситуацію можна б було списати на «дурість» чиновників, які вирішили, що їх приватна думка вище за закон, якби на цей ринок вільно допускали нові підприємства, але зась. Про все по порядку.

Міністерство розвитку громад і територій України, вчергове розглядаючи відповідність експертних організацій критеріям, визначеним Міністерством, чомусь виключила з переліку і реєстру більше десятка підприємств. Таке рішення обгрунтували досить абсурдно: начебто, експерти в цих фірмах працюють не за основним місцем роботи. Серед критеріїв експертних організацій, які мають право проводити таку діяльність, дійсно є пункт про умови працевлаштування експертів. Наказ Мінрегіону, який регулює такі правовідносини, вимагає від підприємств, аби їхні експерти працювали на постійній основі, але не містить жодного слова про основне місце роботи. З 2017 року, відколи були прийняті ці критерії, жодного прецеденту не було: чиновники Мінрегіону, «читали» свої вимоги так, як було написано. Та вже у 2021 році Міністерство, вочевидь з подачі зацікавлених осіб, почало виключати ексертні фірми через те, що їхні експерти не вказали цю роботу як основну. Абсурд, егеж? 

Можна було б припустити, що Міністерство хоче нахабним чином “звільнити” місця для нових бізнесменів, які хочуть зайняти цю нішу. Але щоб отримати, умовно, дозвіл на експертну діяльність, фахівці мають пройти атестацію. Тут теж своя процедура: екзаменацію фахівців проводять спеціалізовані саморегулівні організації та Мінрегіону, а анонси про майбутні екзамени мають публікувати на своїх офіційних сайтах. Однак лише дві саморегулівні організації проводили атестацію останнім часу. На сайті ж Мінрегіону таких анонсів немає. Тож вочевидь, процес збільшення експертних організацій і експертів штучно блокується.

А тому цілком вірогідно, що Мінрегіону, у змові із зацікавленими бізнесменами, “розчистили” комусь дорогу для монополізації ринку експертних послуг. Інакше пояснити, чому у такий вкрай топорний і нахабний спосіб, більше десяти підприємств виштовхнули з ринку, не можливо. Звідси й питання, а чи не отримує хтось з Мінрегіону за “правильні” рішення відкати?

За інсайдерською інформацією, найближчий час відбудеться черговий “рейд”: з реєстру планується виключити ще десятки організацій, а, відповідно сотні фахівців залишаться без роботи. Але хто у Міністерстві смикає за мотузочку?

Ми вже направили ряд журналістських запитів, а також заяву про ймовірне вчинення посадовими особами Міністерства регіонального розвитку територій та громад кримінального правопорушення. Сподіваємось на чесне і неупереджене розслідування з боку Державного Бюро Розслідувань. Далі буде…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *