ЯКЩО НЕ ПІДЕТЕ — ВИКЛИЧЕМО ПОЛІЦІЮ: В МІНРЕГІОНІ ВІДРЕАГУВАЛИ НА ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯНКИ

Міністерство розвитку громад і територій України взялося “зачищати” експертні організації, які мають право проводити будівельні експертизи. Посадовці міністерства вже виключили з переліку тих, хто має право працювати, а це близько 15 компаній. Висловити незгоду з таким свавіллям під стіни Мінрегіону прийшла дівчина Світлана. Вона — дружина експерта.

Спершу жінку залякали, буцімто, якщо вона не піде — охорона викличе наряд поліції. Представник Національної Гвардії на вході в будівлю, заікаючись, почав погрожувати, що викличе наряд поліції, бо так йому сказали “свої” — керівництво. Він не дозволив зайти всередину ні журналістам, ні жінці, яка принесла в Міністерство своє звернення, що грубо порушує права журналістів і громадян України.

Заспокоївши дівчину, нам вдалося поспілкуватися. “Стало відомо, що в нього (чоловіка, — ред.) можуть забрати право на експертну діяльність. Я б хотіла поговорити з кимось з Мінрегіону і запитати, чому вони не дають ці дозволи, або дають їх вибірково. Вони вимагають, щоб люди працювали як на основному місці роботи, а в Законах такого немає”, — жаліється жінка. На камеру вона тримається, та дуже нервує. Між записом Світлана зізнається, що з пандемією стало дуже тяжко, роботи мало. А молодим спеціалістам важче в рази. Якщо фірму розпустять, йти нікуди, хіба що, змінювати профіль. Адже з такою тенденцією експертних компаній залишиться дуже мало.

Сьогодні фірма, в якій працює її чоловік, подала документи на перевірку. А завтра в Мінрегіоні вже мають їх розглянути та прийняти рішення про її виключення з переліку тих, хто може працювати, повідомляє дружина експерта.

Світлана розповідає, що компанії виключають через те, що їхні працівники оформлені не за основним місцем роботи. Більшість фахівців, що мають ліцензію на проведення будівельної, і не тільки, експертизи, працюють в декількох компаніях одночасно. В основному, за сумісництвом. Це дає можливість фахівцям мати достатню кількість об’єктів та самостійно регулювати власну навантаженість. 

Існує Робоча група, яка і перевіряє ці компанії на відповідність певним критеріям. Критерії визначені наказом Мінрегіону. Дійсно, причиною невідповідності критеріям Мінрегіон вказує відсутність певної кількості фахівців, які працюють у цих компаніях на постійній основі (за основним місцем роботи). Однак, ми вивчили текст наказу, що затверджує ці критерії і там немає жодного слова про те, що люди мають працювати там як за основним місцем роботи, а лише “на постійній основі”.

Зрештою, з Міністерства до нас вийшов Євген Плащенко — тимчасово виконуючий обов’язки державного секретаря Міністерства. Люб’язно відповідаючи на всі запитання “наразі не можу відповісти”, домовились, що Міністерство надасть розгорнуту відповідь на наш журналістський запит. Хоча, ми сумніваємось, що отримаємо справжні відповіді, адже зухвала посмішка посадовця каже про те, що він просто уникав відповідей. Особливо про те, де ж засідає ця робоча група. Мабуть, побоюється, що завтра, разом зі Світланою, прийдуть пікетувати Міністерство ще десятки людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.