ЧИ БУДЕ ЧЕРГОВА ХВИЛЯ ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ З БОКУ РОСІЇ? ЩО КАЖУТЬ ПЕРШІ ОБЛИЧЧЯ УКРАЇНИ

Російська Федерація концентрує свої військові сили біля кордонів України. Весь світ палко обговорює, як Україні протистояти Путіну. Пересічні українці останнім часом шукають відповіді, чи можуть вони жити у відносній безпеци? Проте, відповіді не існує. Ми зробили для вас добірку цитат українських політиків та військових, а також короткі резюме військових експертів. Пам’ятайте, що завжди варто зберігати спокій та запасні набої.

ЩО КАЖУТЬ ПЕРШІ ОБЛИЧЧЯ УКРАЇНИ

Президент України Володимир Зеленський:

“Хіба вторгнення почалось не у 2014? Хіба загроза масштабної війни з’явилась тільки зараз? Ці ризики існують не один день. І вони не стали більшими. Більшим став ажіотаж навколо них. І зараз активно нападають не на нашу землю, а на ваші нерви. Щоб у вас було постійне відчуття тривоги.”

Міністр оборони України Олексій Резніков:

“Буде багато крові, будуть біженці, це буде катастрофа для Європи. Адже ця війна не лише на сході України. Вона йде на схід Європи. Я говорю це абсолютно серйозно”.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба:

“Ми зараз віддані принципово дипломатичному врегулюванню. Але Росія ніколи більше не захопить Україну зненацька в момент її найбільшої слабкості, як це було у 2014 році.”

Голова ГУР Кирило Буданов:

«Росіяни хочуть зробити ситуацію всередині країни дедалі більш небезпечною та важкою і примусити нас міняти владу. Якщо вони не зможуть цього зробити, то війська зроблять свою роботу»

Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко:

«Прикордонники України продовжують напружену роботу на кордоні з Російською Федерацією. Поряд із кордоном, на суміжній території, ми не спостерігаємо переміщення техніки або військовослужбовців ЗС РФ. Водночас ми враховуємо у своїй оперативно-службовій діяльності інформацію, пов’язану з військовими навчаннями в РФ»

Генеральний штаб Збройних Сил:

“Там, де тримають оборону підрозділи угруповання військ “Південь”, шансів прорватися у РФ не буде, а справжня перемога у цій війні – не лише мир на наших умовах, а й вступ України до ЄС і НАТО”

Народний депутат України Петро Порошенко:

“Хто сказав, що Путін буде наступати танковою армією? Якщо ми вийшли за масштаб локальної війни, то Путін атакуватиме крилатими ракетами з Каспійської флотилії. Путін атакуватиме літаками за межами України, ракетним озброєнням, яке б’є на 200-300 кілометрів. «Іскандерами», які з російської території оперативно-тактично будуть знищувати засоби Збройних сил України. Путін має можливість вести повномасштабну війну і війна може розпочатися будь-якої миті.”

Екс-президент України Леонід Кучма:

“США — це єдина країна, яка може вплинути на цей процес (врегулювання конфлікту на Донбасі – ред.). Єдина, підкреслюю. Ми бачимо, як поводиться Європа…”

ОЦІНКА ЕКСПЕРТІВ:

Всі критичні індикатори та розвідувальні ознаки, які характеризують завершення підготовки російської армії до широкомасштабної наступальної стратегічної операції, поки що не проявились. 

Широкомасштабна наступальна операція із намаганням втримати великі захоплені території – це авантюра, яка не має шансів на позитивне завершення для РФ. Прорахувати хід такої операції неможливо, і при реалізації вона швидко перейде в неконтрольовану площину. 

Сил РФ достатньо, щоб захопити окремі міста України. Проте захоплення збройними силами РФ ключових міст — малоймовірне через високу складність їх утримання, обмеженість логістичного забезпечення, та можливість оточення таких міст ЗС України, а також активний рух опору зі знищенням чи значним ураженням противника. 

Ймовірність будь-якого масштабного наступу буде набагато вища у випадку, якщо ворог психологічно переважає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.