ПОЛКОВНИК ГОЛУБАН: ІСТОРІЯ ОДНОГО ДОНЕЦЬКОГО МЕНТА

Мережу сколихнуло відео затримання екс-командира роти спецпризначення Юрія Голубана. Його називають участником АТО та особистістю зі “спірним” минулим. Але нічого “спірного”, в участі донецького міліціонера в державному заколоті за участі Росії, ми не бачимо.

Нацполіція затримала Юрія Голубана за підозрою у підготовці масових заворушень. За версією слідства колишній працівник правоохоронних органів здійснював координацію з підготовки масових акцій. За словами міністра внутрішніх справ, дестабілізувати ситуацію планували в Сумській, Чернігівській, Черкаській та Полтавській областях.

«Акція, яка планувалася, була спрямована на насильницькі дії, на організацію масових заворушень… щоб розхитати та дестабілізувати ситуацію в країні», – підсумував Монастирський.

Юрій Голубан особистість дійсно цікава. В силових структурах працював з 1994 року. Весною 2014 року Голубан воював у складі незаконного терористичного угруповання “Восток”. В тому числі, під Карлівкою, де загинуло багато українських військових. З відео, опублікованих в мережі, прослідковується, що Голубан роздавав команди, тобто, був або командиром, або координатором. Це означає, що він виконував накази організаторів державного заколоту в Донецьку.

Нагадаємо, що саме терористи з “Востоку” вирізали українському добровольцю з батальйону “Донбас” серце, прив’язали тіло до вантажівки та возили нашого загиблого військового по місту на показ. Його тіло досі не знайдено. Це було після бою під Карлівкою.

Пізніше Голубана занесло на підконтрольну частину України, де його зарахували в командири спецпідрозділу Донецької області. Разом з підрозділом він був в АТО, але під чиїм командуванням діяв — складно сказати.

У 2017 році, на той час, підполковник поліції відмітився у сутичках з учасниками так званої “торгівельної блокади”. Тоді Голубан нацькував своїх підлеглих на учасників блокади, яких не пропускали на черговому блокпосту у Донецькій області. Співробітники загону спецпризначення під командуванням Голубана стріляли з автоматів над головами ветеранів АТО, що рухались на блокаду колоною.

Після цього Голубана запросили до Верховної Ради розповісти, як все було “насправді”. А колишній президент України Петро Порошенко одразу після цього нагородив Голубана орденом за заслуги ІІІ ступеня. Приблизно в той же час зрадника підвищили до звання полковника.

У 2019 році екс-міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сказав, що Голубан “не ангел, але і не диявол, як його малюють”. Полковника начебто звільнили зі служби на проводять щодо нього розслідування. Але жодних результатів такого розслідування оприлюднено не було.

Скоріш за все, зрадника взяли за жабра і доручили займатися посередньою роботою — дестабілізацією обстановки в Україні за допомогою тітушок та фейкових мітингів, інакше колишньому керівництву силових структур доведеться таки відзвітуватись за дії Голубана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *