ДЕРЖРИБАГЕНТСТВО ЗАБУЛО ПРО РИБУ: СКІЛЬКИ КОШТУЄ ДОБУВАТИ ПІСОК В НЕРЕСТ?

Державне Агентство Рибного Господарства дозволяє гідронамив піску в розпал нересту. При цьому, дозволяє вибірково та самостійно вирішує за рибу, де їй нереститися. Посадовці, щонайменше, перевищують владні повноваження та граються “у Бога”. 

Держрибагентство видає так звані “дозволи” на промисловий видобуток піску під час нересту. Так, у 2021 році Київський рибоохоронний патруль видав одному з надрокористувачів свій “одорямс” на розробку піщаного кар’єру на Дніпрі під час весняно-літньої заборони. Управління Держрибагентства самостійно визначає місця нерестовищ та приймає рішення щодо заборони виконання будь-яких робіт на цей час. Власне, користуючись цим, саме і дозволяє проводити роботи, якщо не вбачає у цьому загрози для фауни водойми. 

Межі нерестовищ та дати заборон — не сталі, а тому щороку Рибагентство на власний розсуд вирішує долю жителів водойм. Закон України “Про тваринний світ” прямо не забороняє здійснювати промисловий видобуток піску на час нересту. Однак, забороняє проводити роботи та заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Зокрема, робота земснаряду, яким вимивається пісок з дна водойми, належить саме до таких. Пряму заборону на виконання, у тому числі, днопоглиблвальних робіт, встановлює Держрибагентство. Та чомусь вважає, що в деяких місцях, за наявності наукового-біологічного обґрунтування, “обраним” все ж можна добувати пісок. Проте, дізнатися, що з приводу таких обґрунтувань думає риба, на жаль, неможливо. 

Рибоохоронний патруль мав би охороняти місця нерестовищ та здійснювати всі можливі заходи для збереження фауни водойм. Однак користується наділеними повноваженнями на повну. Такі “одобрямси” видаються за підписом начальника Управління Держрибагентства Києва та Київської області Володимира Мухіна. Примітно, що пан Мухін вже давно “в темі”, ще з початку роботи в правоохоронних органах. На службу Мухін влаштувався у 2005 році, будучи молодим 20-ти річним хлопцем. І одразу почав займатися розслідуванням злочинів у сфері екології та природних ресурсів. Тож, у питаннях надання “погоджень” на комерційну діяльність всупереч власним наказам, попередній досвід лише допомагає.

Раніше у ЗМІ була інформація, начебто за надання “погоджень” на промисловий видобуток піску під час нересту, у відомстві пропонували “погодити питання” за 10-15 тисяч доларів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *