У питанні видобутку піску в Бортничах досягнуто компромісу

Мова йде про видобування піску в місцевому Бортницькому родовищі піску № 7. Мешканці навколо кар’єру вимагали врахування їх думки з приводу роботи цього підприємства, облаштування навколишньої території, відведення частини озера для відпочинку і рибальства, тощо. Наш журналіст Ярослав Терженель, а також залучені ним адвокати, допомагали громаді з’ясувати законність роботи і бути почутими в кабінетах місцевої влади та керівниками Акціонерного товариства «Гідромеханізація».

Були ініційовані численні адвокатські та журналістські запити до Акціонерного товариства «Гідромеханізація», яке орендує земельні ділянки в Бортничах та видобуває пісок, а також до регуляторних (контролюючих) державних органів.За рік що минув, законність діяльності із видобування піску перевірили майже всі причетні до цього питання служби, починаючи від поліції і закінчуючи Державною екологічною інспекцією України, яка провела позапланову перевірку 19.09.2021 р.Громаді і контролюючим органам були надані численні документи, в тому числі рішення судових органів, які стосуються діяльності АТ «Гідромеханізація».Копії цих документів знаходяться в розпорядженні журналістів.Які рішення прийняли перевіряючі? Фактично, перевіряючи констатували відсутність будь-яких суттєвих претензій до діяльності АТ «Гідромеханізація».

Але завдяки зусиллями громади і журналістів, питання щодо продовження видобутку піску вийшло на зовсім інший якісний рівень. До його вирішення долучилися депутати Верховної ради України, Київської міської ради, місцеві громадські екологічні організації. Була сформована робоча група з представників громади, АТ «Гідромеханізація», місцевої влади. Наразі члени робочої групи задоволені перемовинами і досягнутими рішеннями, підприємство взяло на себе ряд зобов’язань щодо покращення екологічного стану кар’єру, облаштування території, тощо. Тож, можна констатувати, що конфлікт на цьому етапі вирішений, йде конструктивна співпраця, але як завжди, наша редакція на сторожі інтересів громадян України, які цього потребують.Редакція ІА «VIP-ЗЛО».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.